پدیده ای بزرگ به اسم تاکسی اینترنتی

در سال ۲۰۰۹ با حضور اوبر تحولی عظیمی در سیستم حمل و نقل عمومی دنیا اتفاق افتاد.

شروع این تغییرات ، کالیفرنیا در کشور ایالات متحده آمریکا بود.

تفکر نوینی که توسط گرت کمپ به یک طرح تجاری بزرگ تبدیل شد.

این ایده خیلی زود با پشتیبانی و شراکت تریویس کلینیک در قامت سرمایه‌گذار، راهی را آغاز نمود که می‌توان آن راه را تغییری عظیم در سیستم حمل و نقل عنوان کرد.

اوبر بالاخره خود را وارد بازار کار کرد.

این ورود بازار را رقابتی نکرد بلکه با قدرت آن را در انحصار خود گرفت.

با حضور اپلیکیشن اوبر به حیطه حمل و نقل در کالیفرنیا، باعث آن شد که این شرکت هفتاد درصد از حمل و نقل‌های روزانه کالیفرنیا را در اختیار خود گرفت.

تاکسی‌های معمولی شهری چاره‌ای جز پایین آوردن نرخ‌های خود نداشتند تا بتوانند این انحصار را بشکنند و فضا را رقابتی کنند.

اتفاقی که قطعا برای آنها خوشایند نبود و بعدها جرقه اعتراضات و شکایاتی را زد که شعله‌های آن آتش روز به روز گسترده‌تر می‌شد.

اوبر
اوبر

تاکسی اینترنتی اوبر چیست؟

اوبر در واقع یک اپلیکیشن اینترنتی است که در قالب سرویس خدمات حمل و نقل فعالیت می کند و به مشتری خود این امکان را می‌دهد تا از طریق اینترنت برای سفرهای شهری خود درخواست ماشین و تاکسی اینترنتی کند.

در ادامه این پروسه بسیار سریع، مسافر می‌تواند با استفاده از اپلیکیشن مشخصات خودرو ،‌راننده و محل دقیق او را دریافت کرده و به این ترتیب سفر امن و البته ارزانی را تجربه کند.

اگر می‌خواهید با اوبر بیشتر آشنا شوید فقط کافیست بدانید آنچه که این‌روزها در کلان شهرهای ایران با عنوان تاکسی های اینترنتی شناخته می‌شوند نمونه‌های ایرانی این اپلیکیشن و برنامه حمل و نقل هستند که با استقبال عموم و رضایت مردم و راننده‌ها مواجه شده‌اند.