دولتی ها عامل اصلی تهدیدات تاکسی اینترنتی اوبر

با وجود همه مخالفت‌ها و تهدیدات تاکسی اینترنتی اوبر دولت ها نتوانستند منجر به توقف کامل فعالیت های اوبر شوند.

ضعف دولت‌ها در راستای متوقف کردن فعالیت های تاکسی اینترنتی اوبر به آن علت بود که فعالیت های استارتاپ اوبر در درجه اول بر روی اینترنت اجرا می‌شد.

همچنین استقبال گسترده مردم از تاکسی اینترنتی اوبر باعث شد بسیاری از آنها از دولت‌های خود بخواهند قوانین را به نفع کمپانی اوبر تعدیل کنند تا این سرویس حمل و نقل اینترنتی بتواند همچنان به فعالیت خود ادامه دهد.

با این وجود برخی از دولت‌ها که شرکت اوبر در محدوده قضایی آنها فعالیت گسترده‌ای داشت قوانینی را وضع کردند مبتنی بر اینکه رانندگان تاکسی اوبر باید طبق قانون و سیاست های مالیاتی ملزم به پرداخت مالیات خدمات دولتی باشند.

با وجود تهدیدات تاکسی اینترنتی اوبر به این طرح معترض شد و ادعا کرد شرکت اوبر یک سرویس تاکسی نیست و برای همین ملزم نیست تحت مقررات الزامی تاکسیرانی‌ها قرار بگیرد.

اوبر
اوبر

هک شدن سیستم از جمله تهدیدات تاکسی اینترنتی اوبر

در ماه می سال ۲۰۱۴ در یک حمله سایبری،‌ اوبر هک شد و اطلاعات ۵۰۰۰ راننده این شرکت به سرقت رفت.

البته باید بیان کرد که در همان زمان طبق ادعای مطرح شده از جانب تاکسی اینترنتی اوبر این اطلاعات سرقت رفته که اکنون به دست هکر ها افتاده بود هرگز مورد سوءاستفاده قرار نگرفت.

با وجود تمام مشکلاتی که برای شرکت حمل و نقل آنلاین اوبر ایجاد شد، پی بردن به اینکه حمله هکری و سایبری به اوبر روشی دیگر و نوین برای مبارزه با این سیستم حمل و نقل اینترتی باشد، احتمال بعیدی نخواهد بود.

تهدیدات تاکسی اینترنتی اوبر در همین جا متوقف نشد و پس از ناکامی دولتی ها در متوقف کردن اوبر این تاکسی ران ها بودند که به مقابله با اوبر ایستادند.

طاها تک امیدوار است توانسته باشد در این پست رضایت شما را جلب نموده باشد.