حمله به رانندگان اوبر در پاریس

در ۱۳ ژانویه ۲۰۱۴ بود که رانندگان تاکسی پاریس در نزدیکی فرودگاه شارل دو گل در پایتخت فرانسه حمله به رانندگان اوبر را استارت زدند!

این حمله به رانندگان اوبر نشانه اعتراضی به این سیستم جدید حمل و نقل اینترنتی بود که از سوی مردم به شدت استقبال شده بود.

مسدود کردن خیابان ها در اعتراض به اوبر

در ۱۱ ژوئن سال ۲۰۱۴ ،‌رانندگان تاکسی در بسیاری از شهرهای اروپا با مسدود کردن جاده‌ها اعتراض خود را به ظهور شرکت هایی مانند اوبر نشان دادند و معتقد بودند چنین شرکت هایی وضعیت مالی خانواده های آنها را به خطر انداخته‌.

یکبار دیگر در ۲۵ ژوئن ۲۰۱۵ رانندگان تاکسی پاریسی با قفل کردن خیابان‌های این شهر ، اعتراض جدی‌تری را به اوبر به معرض نمایش گذاشتند.

در ۲۴ جولای ۲۰۱۵ اما ،‌اینبار در مسافتی قاره‌ای ، صدها راننده تاکسی در ریودوژانیرو ،‌در اوج ساعت ترافیک اول صبح ، خیابان‌های این شهر را به نشانه اعتراض به اوبر بند آوردند.

همه این رانندگان معترض بر این عقیده بودند اضافه شدن کاربرهای اپلیکیشن اوبر باعث کاهش درآمد روزانه آنها شده و به غیر عادلانه بودن این رخ داد اعتراض داشتند.

در ۲۶ نوامبر ۲۰۱۵ در حمله به رانندگان اوبر توسط راننده‌های تاکسی برزیلی  رانندگان اوبر مورد ضرب و شتم قرار گرفتند که البته این اتفاق باز هم تکرار شد.

در ۲۲ مارچ ۲۰۱۶ رانندگان تاکسی در جاکارتا تظاهرات گسترده‌ای علیه کمپانی‌هایی مانند اوبر و گراب به راه انداختند.

اوبر
اوبر

اوبر همچنان با قدرت پیش می رود

با همه این احوال همچنان استقبال مردم از اوبر و سیستم‌های مشابه مانند گراب و لیفت اجازه نداد فعالیت اوبر به جز در موارد انگشت‌شماری متوقف یا محدود شود.

از قرار، اقبال عمومی قدرت به مراتب بیشتری از تلاش دولت‌ها و سندیکاهای تاکسیرانی برای جلوگیری از فعالیت سیستم حمل و نقل اینترنتی اوبر و امثال آن داشته است و همین محدودیت دست معترضان را برای جلوگیری از ادامه فعالیت اوبر بست.