جهت درخواست تاکسی اینترنتی شما باید مراحلی را طی کنید. البته اگر اپلیکیشن و نرم‌افزار رابط کاربری مناسبی داشته باشد، شما در همان نگاه اول به راحتی می‌توانید از طریق اپلیکیشن درخواست تاکسی دهید. ما در این مقاله نحوه‌ی درخواست تاکسی اینترنتی را برای کسانی که اولین بار از این سامانه استفاده می‌کنند، توضیح می‌دهیم. روال کاری تمامی اپلیکیشن‌های تاکسی اینترنتی بر یک پایه و اساس است و تنها در یک سری امکانات متفاوت هستند که آن هم برای هر برندی به عنوان یک مزیت رقابتی به حساب می‌آید. به این معنی که آن کمپانی با اضافه کردن این ویژگی جدید قصد دارد خدمات خود را به بهترین نحو در اختیار کاربران خود قرار دهد و بر تعداد کاربران خود بیفزاید. پس برای آگاهی از روند اصلی درخواست تاکسی اینترنتی در هر اپلیکیشنی در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه درخواست تاکسی اینترنتی دهیم؟

مراحل درخواست تاکسی اینترنتی

برای درخواست تاکسی اینترنتی باید مراحلی را پشت سر بگذارید و پس از ثبت درخواست خود منتظر رسیدن راننده در مبدا باشید. اما در مورد این مراحل بدانیم:

نصب اپلیکیشن و ثبت‌نام در آن

شما در ابتدا باید نرم افزار و اپلیکیشن تاکسی اینترنتی را متناسب با سیستم عامل گوشی همراه خود نصب کرده و وارد اپلیکیشن شوید. وقتی که برای بار اول وارد این اپلیکیشن می‌شوید، باید در آن ثبت نام کنید. معمولا ثبت‌نام در نرم‌افزارهای تاکسی اینترنتی تنها با ورود شماره همراه انجام می‌شود. در بعضی کمپانی‌ها اطلاعات شخصی کاربر نیز از همان ابتدا گرفته می‌شود تا در بخش پنل کاربری اپلیکیشن ثبت شود.

تغیین مبدا و نوع سرویس

پس از ورود به اپلیکیشن شما باید مبدا جایی که می‌خواهید در آن راننده را ملاقات کنید، ثبت نمایید. کمپانی‌های تاکسی اینترنتی معمولا خدمات خود را در قالب سرویس‌های متنوعی ارائه می‌دهند البته هنوز این سرویس‌ها همگانی نیست. مثلا در تهران اسنپ از سرویس‌های متنوعی، در درخواست تاکسی اینترنتی برخوردار است. بگونه‌ای که شما می‌توانید اگر خام هستید از سرویسی ساتفاده کنید که راننده‌ی آن خانم باشد و یا برای سفر خود از خودروهای لوکس و مدرن استفاده کنید.

تعیین مقصد و درخواست تاکسی اینترنتی

پس از انتخاب مبدا و تعیین نوع سرویس، شما باید مقصد خود را نیز در اپلیکیشن ثبت نمایید. پس از ثبت مقصد شما می‌توانید از ویژگی چند مقصده نیز در اپلیکیشن استفاده کنید. یعنی در ابتدا که مقصد اول را خود انتخاب کردید و کلید ثبت را زدید حال روی گزینه مقصد بعدی کلیک نمایید و مقصد دوم را با ثبت آدرس آن مشخص نمایید.

گاهی در سفرها پیش می‌آید که شما نیاز داشته باشید، مدت کوتاهی در جایی جهت انجام کاری توقف داشته باشید. این امکان در تاکسی‌های اینترنتی وجود دارد که شما با انتخا گزینه‌ی توقف در سفر و تعیین مدت زمان انتطار می‌توانید از قابلیت توقف در مسیر انتخاب کنید. توجه داشته باشید که مدت زمان انتطار را به صورت دقیق وارد نمایید زیرا اگر فراتر از حد انتطار شود، راننده می‌تواند هزینه‌ای مازاد بر آنکه تخمین زده شده‌است، از شما دریافت کند.

تمامی مراحل ثبت درخواست تاکسی اینترنتی

انتظار برای پیدا شدن راننده

پس از ثبت مبدا و مقصد و ایجاد درخواست سفر حال باید منتظر پیدا شدن راننده باشید. در این مرحله درخواست شما برای نزدیکترین راننده به مبدا ارسال می‌شود. پس از تایید سفر از سوی راننده، شما تمامی مشخصات راننده اعم از نام و نام خانوادگی، نوع خودرو و شماره پلاک آن را در نرم‌افزار خود مشاهده می‌کنید. همچنین زمان رسیدن راننده به شما در اپلیکیشن مشخص است تا شما از مدت زمان لازم برای انتظار آگاه باشید. پس از رسیدن راننده شما می‌توانید جهت حفظ امنیت بیشتر سفر خود را برای خانواده و یا دوستانتان بفرستید تا شما را مسیریابی کنند.

پرداخت هزینه سفر

حال که راننده شما را به مقصد رسانید، برای پرداخت هزینه سفر 3 راه حل دارید:
اولین راه‌حل این است که شما از قبل حساب کاربری خود را شارژ کنید و در هر سفر از میزان شارژ خود برای پرداخت درون برنامه‌ای استفاده کنید. دومین راه‌حل این است که پس از رسیدت به مقصد هزینه رو به صورت آنلاین و از طریق کارت اعتباری خود پرداخت کنید. و در سومین راهکار شما می‌توانید هزینه سفر را به صورت نقدی به راننده بپردازید.

نظرسنجی و ارتباط با پشتیبانی

با اتمام سفر، به صفحه‌ی امتیازدهی به راننده هدایت می‌شوید. در این صفحه شما می‌توانید میزان رضایت خود را از این سفر بیان کنید و در صورت داشتن هر گونه شکایت و انتقادی با پشتیبانان اپلیکیشن درخواست تاکسی اینترنتی درارتباط باشید. پشتیبانان موطف هستند در سریع‌ترین زمان ممکن به کلیه شکایات و انتقادات شما پاسخگو باشند. تا اینجا بخش اصلی مراحل درخواست تاکسی اینترنتی را انجام داده‌اید و تا همیتجا می‌توانید سفر خود را به راحتی آغاز نمایید.

چه کارهای پس از اتمام سفر خود می‌توانید انجام دهید؟

سفر شما تا به اینجا به پایان رسیده‌است و شما از طریق سیستم نظرسنجی نیز به ارزیابی کیفیت سفر خود پرداخته‌اید. پس از آن شما می‌توانید جندین کار انجام دهید. اگر مبدا یا مقصد شما جز محل‌هایی است که بارها شما برای سفر به آنجا نیاز به تاکسی دارید میتوانید این آدرس‌ها را در لیست آدرس‌های متخب قرار دهید که هر بار نخواهید مبدا و یا مقصد را بر روی نقشه پیدا کنید. همچنین می‌توانید در پنل کاربری خود گزارشی از سفرها و کیف‌پول خود داشته باشید واگر نیاز به ویرایش اطلاعات خود داشتید در همین قسمت مشخصات خود را آپدیت کنید. برخی از کمپانی‌ها برای جذب کاربران بیشتر این امکان را نیز در اختیارتان قرار می‌دهد که با معرفی این اپلیکیشن به دوستان خود از یک سفر رایگان برخوردار شوید. مزیت قیمت‌گذاری سفرهای تاکسی اینترنتی عاملی مهم در محبوبیت این روزهای این استارتاپ است. در ادامه با این مزیت‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

مزیت های قیمت گذاری در درخواست تاکسی اینترنتی

یکی دیگر از مزیتها این است که مسافر و راننده درگیر چانه‌زنی و مذاکره سر قیمت نمی‌شوند. الگوریتم نرم‌افزاری، بر اساس فاکتورهای مختلفی مثل مسافت، زمان، حجم ترافیک و… مبلغ را مشخص می‌کند. پرداخت آنلاین هم که مشکل همراه داشتن وجه نقد و پول خرد را حل کرده. این‌طوری هم مسافر و هم راننده خوشحال‌تر و راضی‌تر خواهند بود. تمام رانندگان  ملزم به استفاده از کولر خودرو در روزهای گرم هستند. در بازه‌های زمانی مختلف به مناسبت اعیاد و… می توانیم تخفیف های ویژه ای را ارائه نماییم. مزیت قیمت‌گذاری از جمله عواملی بود که تاکسی‌های اینترنتی را بسیار محبوب‌تر از تاکسی‌های سنتی و شهری نشان می‌داد.

بیشتر بدانید: برای دانستن مزایا و معایب تاکسی آنلاین این مقاله را مطالعه کنید.

سخن آخر

در پایان آنچه که باید مورد توجه قرار گیرد لزوم به کار گیری فناوری‌های نوین در همه‌ی عرصه‌های ممکن است، فناوری اطلاعات این خدمت را به ما ارزانی می‌دهد که زندگی ما را ساده‌تر و پویاتر از همیشه می‌کند و این یعنی می‌توان شاهد پیشرفت و توسعه به صورت آنچه در جوامع پیشرفته و توسعه‌ یافته می‌بینیم باشیم،

رخ‌دادی که اگر همت جمعی بر آن باشد موجب سعادت همه‌ی بخش‌های جامعه می‌گردد چرا که رفاه به وجود آمده باعث بهره‌وری تمای اقشار از آن می‌شود، صنعت حمل و نقل پیشینه‌ای به اندازه‌ی تاریخ بشریت دارد و این یعنی این بازار همیشه پذیرای فناوری‌ها و دستاوردهای جدید است که می‌توان با تکیه بر فناوری اطلاعات بهره‌وری از آن را افزایش داد.

شرکت دانش بنیان طاها تک، پیشرو در عرصه و تولید برنامه و اپلیکیشن تاکسی اینترنتی می باشد که استارتاپ‌های بسیاری را در این زمینه راه‌اندازی و اجرا نموده‌است.

اگر قصد راه‌اندازی استارتاپ تاکسی اینترنتی شبیه اسنپ را دارید، می‌تواتید از نزدیک دموی اپلیکیشن تاکسی اینترنتی ما را ببینید و پس از آن با مشاورین ما در ارتباط باشید. جهت دریافت دموی اپلیکیشن تاکسی اینترنتی طاهاتک، لطفا شماره خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمایید.

4/5 ( 1 نظر )