سامانه مدارس ایران ، بستری را برای مدارس، دانش‌آموزان، اولیا و شرکت‌ها فراهم می‌کند که دیگر هیچکدام ازین نهادها درگیری ارائه و تامین سرویس مدارس دانش‌آموزان را نداشته باشند.

بسیاری از والدینها دغدغه‌های بسیاری درتامین و مدیریت سرویس مدارس فرزندان خود دارند. سامانه مدارس ایران که به به اختصار سامانه سما نام گذاری شده است سامانه ایست برای حل این دغدغه‌ها و ایجاد امنیت خاطر برای شما در قبال فرزندان.


نرم افزار سامانه مدارس ایران

سما با قرار دادن امکانات خود به والدین، دانش‌آموزان، مدارس و شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس بسیاری از دغدغه‌های این نهادها را حل و فصل کرده است. ما در این مقاله می‌خواهیم شما را بیشتر با سامانه مدارس ایران آشنا سازیم.

اینکه چگونه سما می‌تواند راه‌حلی برای پاسخ به دغدغه والدین در تامین سرویس مدارس باشد؟ چرا باید از سما استفاده کرد؟ این سامانه چه ویژگی‌ها و امکاناتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد؟

جالب است بدانید سما علاوه بر تامین سرویس مدارس دانش‌آموزان، فعالیت‌ها و امکانات دیگری را در خود گنجانده است که فراتر از تامین سرویش مدارس دانش‌آموزان است. پس برای آشنایی بیشتر با سامانه مدارس ایران با ما همراه باشید!

سامانه مدارس ایران(سما) یکی از محصولات شرکت طاهاتک است که در جهت ارتقا سطح کیفی آموزش مدارس، ارتباط والدین و مربیان و به طور کلی هوشمندسازی مدارس گام برمی دارد، این سامانه همچنین سامانه جامع ای برای سرویس های مدارس و شرکت های تابع است که به سادگی می توان اقدام به ثبت نام و درخواست سرویس مدرسه نمود و والدین با مشاهده لحظه به لحظه فرزندانشان آسودگی خاطر از به مقصد رسیدنشان داشته باشند.

اما آیا سما همان راه‌حل برای پاسخ به دغدغه‌ی والدین است؟ چه عاملی بیشترین دغدغه را برای والدین پدید آورده بود؟ 

 سامانه مدارس ایران، راه‌حل مناسب برای پاسخگویی به دغدغه والدین

هر ساله با فرا رسیدن ماه مهر دغدغه تامین سرویس مدارس معضل بزرگی برای والدین محسوب می‌شود. پیدا کردن و انتخاب یک سرویس مناسب برای فرزندانشان، به گونه‌ای که به راحتی و در کمال امنیت مسیر خانه تا مدرسه را طی کنند، زمان زیادی را از آنها می‌گیرد.

این روزها زندگی‌ها مینیمال شده است. با رشد جمعیت در زندگی شهرنشینی و افزایش ترافیک‌ها، دیگر افراد تمایل دارند تنها با چندکلیک همانطور که در خانه بر مبل تکیه داده‌اند، امور روزانه خود را انجام دهند.

برای حل چنین مشکلاتی سامانه‌هایی چون سما(سرویس مدارس ایران) به وجود آمد که راه حل مناسبی جهت تامین سرویس مدارس دانش‌آموزان و امور مربوط به مدرسه هم برای دانش‌آموزان هم والدین و هم مسئولین مدرسه محسوب می‌شود. 

والدین می‌توانند با توجه به نوع سیستم عامل گوشی خود، اپلیکیشن سرویس مدرسه را بر روی موبایل خود نصب کنند و با انتخاب ناحیه مدرسه فرزندان خود شرکت طرف قرارداد مدرسه را انتخاب و با خواندن شرایط عقد قرارداد، قرارداد خود را به صورت آنلاین با شرکت ببندند. این کار سبب می‌شود که دیگر والدی دغدغه حضور در صف‌های طولانی این شرکت‌ها را به هنگام ثبت‌نام مدارس دانش‌آموزان نداشته باشند. همچنین می‌توانند با رصد و مسیریابی مسیر رفت و آمد فرزندان خود از خانه تا مدرسه از امنیت و آرامش فرزندان خود اطمینان پیدا کنند.

مدرسه می‌تواند از طریق سما با والدین دانش‌آموزان در ارتباط باشد و تا جایی که می‌شود از حضور فیزیکی آنها در مدرسه جلوگیری کند. 

در سما شما می توانید از عملکرد فرزندان مطلع شوید، نمرات فرزندتان را مشاهده و از حضور یا غیبت فرزندان مطلع شوید؛ همچنین در سما امکان ارتباط با معلم و صحبت با ایشان هم در نظر گرفته شده است.

 

ضرورت استفاده ازبرنامه آنلاین سرویس چیست؟ 

 1. جلوگیری از تهدیدات جامعه
 2. ترس و اضطراب والدین در مورد امنیت فرزندان
 3. افزایش کیفیت تحصیلی دانش اموزان
 4. تمایل والدین به آگاهی از مسیر فرزندان
 5. افزایش امنیت دانش آموزان
 6. حال رانندگانی را تصور کنید که برای امرار معاش در صدد اقدام برای سرویس مدارس هستند و بخاطر کمبود دانش آموزان هم مسیر متقاضی سرویس نمی توانند این کار را انجام دهند.
 7. یا معلمان یا والدینی که باید از وضعیت تحصیلی دانش آموزان با خبر باشند. مشکلاتی که این دو گروه با مخفی شدن برگه های امتحانی دانش آموزان دارند.
 8. برداشتن باری از دوش مدیران مدرسه و پیگیری امور مهم تر دیگر

 

چگونه برنامه آنلاین سرویس مدارس، دغدغه والدین را حل می‌کند؟

امروز با وجود سامانه مدارس ایران یا همان سامانه سما دغدغه ی والدین در مورد سرویس مدارس را به صفر رساندیم. شما در هر لحظه می توانید با رصد آنلاین مسیر حرکت سرویس فرزندتان امنیت خاطر داشته باشید که فرزندتان در کجای مسیر است. دیگر از معطلی های فرزندتان برای انتظار برای رسیدن سرویس مدرسه خبری نیست. شما با رصد برنامه سامانه مدارس ایران از زمان دقیق رسیدن سرویس به منزل آگاه هستید و دیگر نیازی نیست مدتی را منتظر رسیدن سرویس باشید. دیگر نیازی نیست برای ثبت نام و درخواست سرویس مدرسه فرزندتان به آژانس ها و تاکسی تلفنی ها مراجعه کنید.

در سامانه مدارس ایران شما می توانید از بین رانندگانی که در برنامه سامانه مدارس ایران عضو شده اند یک راننده را انتخاب و همان جا به صورت آنلاین پرداخت وجه داشته باشید. دیگر حتی خبری از برگه های امتحانی قایم شده توسط دانش آموزان نیست. شما می توانید توسط این برنامه به صورت آنلاین با معلمان و مدیر مدرسه فرزندتان در ارتباط باشید. خیلی راحت می توانید از پیش آمد هایی که در مسیر خانه به مدرسه , در مدرسه و در مسیر مدرسه به خانه رخ می دهد آگاه باشید.

تمام این ویژگی های مثبت را در یک برنامه برای شما فراهم آورده ایم.

 

جامعه هدف سامانه مدارس ایران ( سامانه سما ) چه کسانی هستند؟

جامعه هدف در سامانه مدارس ایران ( سامانه سما ) جامعه گسترده ای را شامل می شود.

اگر بخواهیم به صورت تیتر وار از این گروه های جامعه هدف اسم بیاوریم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

* دانش آموزان

* والدین

* رانندگان تاکسی

* معلمان

* مدارس

* آموزش و پرورش

 

کار اصلی سما یا همان سرویس مدارس ایران چیست؟

سامانه سما برنامه آنلاین سرویس مدارس می‌باشد که 3 نوع کاربر را در خود می‌گنجاند. در یک طرف والدینی هستند که دغدغه‌ی مهیا ساختن سریس مدارس فرزندان خود و تامین امنیت آنها را برعهده دارند. از طرف دیگر مدارس هستند که با والدین و شرکت‌های سرویس‌رانی به تعامل می‌پردازند. طرف سوم این سامانه شرکت‌هایی هستند که به ارائه سرویس‌دهی به دانش‌آموزان می‌پردازند.

سامانه مدارس ایران

ویژگی های اپلیکیشن و برنامه آنلاین سرویس مدارس سما چیست؟

 1. مسیریابی دانش آموزان
 2. اطمینان از رسیدن دانش‌آموز به مدرسه وخانه
 3. اطمینان سوار شدن دانش اموزان
 4. تعیین زمان رسیدن سرویس به درب منزل
 5. بررسی نمرات دانش‌آموز
 6. سیستم حضور و غیاب
 7. ارائه گزارشات مدرسه به والدین
 8. آگاهی از سرعت راننده
 9. امکان ارتباط با راننده و کنترل سرعت وی
 10. اطلاع‌رسانی آسان
 11. امکان چت آنلاین
 12. نظرسنجی درون‌برنامه‌ای

امکانات اپلیکیشن اولیا سامانه مدارس ایران

 1. مشاهده نمرات دروس دانش آموز
 2. سیستم پیام جهت ارتباط اولیا با معلمان و مدرسه
 3. اطلاع از وضعیت انضباطی دانش آموز
 4. اخبار مدرسه
 5. گالری تصاویر مدرسه
 6. آزمون های آنلاین
 7. مسابقات آنلاین
 8. بانک جزوه
 9. ثبت رضایت نامه اردوها
 10. مشاهده برنامه کلاسی
 11. پرداخت هزینه های مدرسه

امکانات اپلیکیشن معلمین سامانه مدارس ایران

 1. حضور و غیاب دانش آموز
 2. ثبت کردن نمرات دانش آموزان و مشاهده آمارها
 3. گزارش دانش آموزان
 4. مشاهده اخبار مدرسه
 5. گالری تصاویر مدرسه
 6. ارائه تکلیف برای دانش آموزان
 7. گزارش به مدرسه
 8. گزارش به دانش آموزان مانند زمان امتحان
 9. مشاهده و درخواست تسهیلات
 10. مشاهده برنامه کلاسی

 

چشم‌اندازی از برنامه و اپلیکیشن سما

اپلیکیشن سامانه مدارس ایران

رابط کاربری سما بسیار ساده است، همچنین برنامه ویژه معلم ها و پنل مدیریت کار را برای مدارس و معلمان راحت تر از همیشه کرده است و آن ها به راحتی می توانند نسبت به ارسال اطلاعات و مشاهده آمارها اقدام کنند؛ پرداخت های مدرسه به سادگی از طریق برنامه قابل انجام است.

 

نحوه دریافت برنامه و اپلیکیشن سامانه مدارس ایران

جهت دریافت این برنامه کافیست سما را در کافه بازار تایپ و یا با استفاده از لینک دانلود برنامه سامانه سما این برنامه را داشته باشید.

مشاوره و پاسخگویی به سوالات در مورد سامانه سرویس مدارس اصفهان
کارشناسان روابط عمومی در شرکت های پروچیستا و طاها تک آماده پاسخ گویی به سوالات شما در خصوص نحوه کار و دانلود و هر گونه پرسش دیگری هستند.

با ما در تماس باشید:

031-31315775

09174340218

09032033400

اگه نیاز به مشاوره بیشتر در زمینه سامانه مدارس ایران دارید، می‌تونید از طریق فرم زیر شمارتونو واسمون ارسال کنید تا مشاورین ما باهاتون تماس بگیرند.

 

 

1/5 ( 1 نظر )