پروچیستا یک شرکت دانش بنیان و عضو نظام صنفی و رایانه ای کشور نیز می باشد.

این شرکت برند و برنچ دوم طاهاتک محسوب می گردد. که به عنوان یک شتابدهنده فعالیت می نماید.

پروچیستا، یک شتابدهنده است که در زمینه اکوسیستم کارآفرینی در کشور فعالیت می‌کند. در واقع کار اصلی ما شتابدهی به انواع استارتاپ‌هایی است که برای تحقق رویای خود مسیر را گم کرده‌اند. پروچیستا با خدماتی که به آنها ارائه می‌دهد، مسیر اصلی را به آنها نشان می‌دهد.

شرکت دانش‌بنیان پروچیستا
شرکت دانش‌بنیان پروچیستا

شاید برای بسیاری از شما واژه‌ی شتابدهنده نامفهوم باشد و یا فقط درک سطحی از آن داشته باشید.
در ادامه شما را با شتابدهنده‌ و خدماتی که توسط آن اجرا می‌شود، آشنا می‌کنیم. پس از آن به معرفی پروچیستا و خدماتی که ارائه می‌دهد، آشنا می‌شویم.
پس از آگاهی از خدمات ما، حالا این شمایید که می‎توانید انتخاب کنید که به ایده خود جامه‌ی عمل بپوشانید و کسب وکار خودتان را داشته باشید و یا همچنان به عنوان کارمند برای کسب موفقیت دیگران فعالیت کنید؟!

 

شتابدهنده چیست و چرا استارتاپ‌ها نیاز به شتابدهنده دارند؟

اگر نگاهی به چند سال اخیر بیندازیم، می‌بینیم که با ورود هر مسئله و تکنولوژی در کشور، بستری برای پیدایش مفاهیم دیگری پدید آمده است. به عنوان مثال حضور همین استارتاپ در 10 سال اخیر، سبب پیدایش مراکزی تحت عنوان شتابدهنده در کشور شده است. شتابدهنده‌هایی که این روزها نقش مهمی را در موفقیت‌های کسب شده در شرکت ایفا کرده‌اند. آواتک، دیموند، تک و پروچیستا از جمله مراکزی هستند که در زمینه شتابدهی به ایده‌ها فعالیت می‌کنند.  شتابدهنده‌ها متشکل از افراد متخصص در زمینه فناوری اطلاعات و کارآفرینان برتر است که کار اصلی آنها جهت‌دهی به اکوسیستم کارآفرینی در سطح کشور است. برای آشنایی با خدمات پروچیستا می‌توانید با خواندن موارد زیر با تمامی خدماتی که یک شتابدهنده ارائه می‌دهد، آشنا شوید.
در مراکز شتابدهی خدماتی از جمله:
  • آشنایی با برترین مربیان و منتورها: شما در شتابدهنده‌ها می‌توانید با مربیان و منتورهای نام آشنا و کاربلد آشنا و از تجربیات آن‌ها استفاده کنید. پروچیستا شما را به مربیان و منورهای کاربلد متصل می‌کند.
  • آشنایی با برترین سرمایه‌گذارها: هر ایده و استارتاپی برای شروع نیاز به یک سرمایه اولیه دارد. شتابدهنده‌ها این سرمایه را در اختیار آنها قرار می‌دهند و یا شما را به سرمایه‌گذاران متصل می‌کند.
  • تشکیل تیم: شتابدهنده‌ها، بستری را برای شما فراهم می‌آورند که بتوانید تیمی حرفه‌ای و خلاق را برای استارتاپ خود گرد هم آورید.
  • ارائه آموزش‌های شتابدهی: پس از آشنایی با منتورها و مربیان، کارآفرینان وارد مرحله آموزش می‌شوند. دوره آموزشی در بازه‌ی زمانی مشخصی توسط منتورها و مربیان برگزار و تمامی آنچه برای رشد و به نتیجه رساندن ایده لازم باشد در این دوره ها به افراد آموزش داده می‌شود.
 
  • اتصال کارآفرینان به سرمایه‌گذاران: اگر شتابدهنده‌ای در درون خود سرمایه‌گذار نداشته باشد، با توجه به همکاری‌هایی که با سازمانهای دیگر دارد می‌تواند کارآفرینان را به این سرمایه گذاران متصل کند.
  • صرفه‌جویی در زمان و هزینه لازم: شتابدهنده‌ها با  توجه به فضای کار اشتراکی و تخمین هزینه زمانی که برای صاحبان ایده پیش بینی می‌کند، گام مهمی در جهت صرفه جویی در زمان و هزینه کارآفرینان برمیدارد.
  • ارتقا کیفیت و امکانات: مربیان و منتورها در مراکز شتابدهی گاهی با مشاوره‌های کامل خود امکانات و ویژگی‌های کارآمدتری را نیز به کارآفرینان پیشنهاد می‌دهند.
  • توسعه محصول: پس از تولید محصول در مراکز شتابدهی، مربیان به خوبی می دانند که این محصول بدون به روزرسانی کم کم از بازار بیرون انداخته می‌شود. پس در جهت توسعه محصول دوره جدیدی از شتابدهی محصول را آغاز می‌کنند.
  • شراکت بهینه: شراکت بهینه در مراکز شتابدهی به این معنا است که فقط شرکا به هنگام کسب سود در کنار هم نیستند. بلکه راهی است که با هم شروع کرده‌اند. پس هم در شکست‌ها باید ضرر وارد شده را قبول کنند و هم در موفقیت‌ها سود لازم را با یکدیگر سهیم شوند.

 

هدف ما در پروچیستا چیست؟

هدف ما در این پروچیستا، گردآوری برترین کارآفرینان و جوانان خلاق کنارهم است که بتوانند تیمی نیرومند و قوی تشکیل بدهند و به ایده خود جامه‌ی عمل بپوشانند.

کارآفرینان با شناختی که از جامعه‌ی خود دارند به خوبی از مشکلات و معضلات آن آگاه هستند. همین عامل سبب پیدایش انواع ایده‌ها برای رفع مشکلات در ذهن آنها می‌شود. اما گاهی اینکه چطوری می‌توانند این ایده را پیاده‌سازی کنند، آنها را وارد مسیرهای پرپیچ وخم می‌کند که در بعضی موارد اصلا بیخیال تمامی آنچه که در ذهن می‌پروراندند، می‌شود. پروچیستا، به عنوان یک شتابدهنده، مسیر اصلی را از دیگر مسیرهای فرعی شناسایی می‌کند و هر آنچه که صاحبان ایده بخواهند را در اختیارشان قرار می‌دهد. در واقع یک طرح کسب و کار مناسبی را پیش روی شما قرار خواهد داد.

گاهی هم با بررسی‌هایی که بر روی بازارهای هدف انجام می‌دهند و تجربه‌هایی که دارند، برخی عوامل ایده را ناکارآمد می‌دانند و طی جلسات مشاوره آن را با صاحبان ایده مطرح می‌کنند و آن را حذف و یا به زمان دیگری موکول می‌کنند. افراد با دنبال کردن این مسیر و خدماتی که شرکت پروچیستا در اختیارشان قرار می‌دهد، به راحتی می‌توانند آینده روشنی را برای استارتاپ خود رقم بزنند.

ماموریت پروچیستا چیست؟

پس با توجه به اهدافی که در بالا اشاره کردیم، ما ماموریت‌هایی بر عهده داریم که جهت تحقق این اهداف باید انجام دهیم. ماموریت ما این است که کارآفرینان و جوانان خوش ذوق که برای هر مشکلی در کشور ایده‌ای دارند را جذب کنیم. آنها را با برترین منتورها، سرمایه‌گذاران ومربیان آشنا کنیم . بستر تمامی آنچه که برای تحقق ایده آنها لازم است چون آموزش، فضای کار اشتراکی و مشاوره را فراهم آوریم و تا پایان تولید محصول در کنارشان بمانیم.

مراحل شتابدهی پروچیستا

مراحل شتابدهی پروچیستا
مراحل شتابدهی پروچیستا

پروچیستا، بر روی چه استارتاپ‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کند؟

پروچیستا، به استارتاپ‌ها و ایده‌هایی برنامه شتابدهی می‌دهد که حداقل دارای شرایط زیر باشد:
 
1. مسئولیت پذیر بودن: تمامی افراد باید برای تک تک وظایف خود ارزش قائل شود. حتی اگر در حین کار با مشکلی مواجه شد منتظر نماند کسی بیاید و آن را برایش حل کند. دائما باید در تکاپو باشند و تا رفع مسئله از پا ننشینند. عدم پای‌بند بودن افراد به وظایف خود کم کم استارتاپ را به سمت دره و سقوط می‌کشاند.
 
2. تلاش شبانه روزی: تمامی افراد تیم باید شبانه روزی تلاش کنند. در بعضی مسیرها هم باید همواره بر تلاش خود بیفزایند. برنامه شتابدهی و زمان آن محدود است. باید در این مدت هر آنچه که برای موفقیت استارتاپ لازم است را کسب کنند و از کمک منتورها و مربیان حرفه‌ای استفاده کنند.
 
3. هدفمند باشید: در ابتدای راه اندازی استارتاپ باید تمامی افراد تیم هدفمند باشند. باید شور و اشتیاق رسیدن به هدف در تمامی افراد وجود داشته باشد. دیگر هیچ برخورد و نزاعی بین افراد نباشد. آنگاه می‌شود گفت تیم هدفمندی داریم و میتوانیم به راحتی وارد مرحله بزرگتری از شتابدهی شویم.
 
4. فقط بر روی یک چیز تمرکز کنید: بسیاری از افرادی که به ما مراجعه می‌کنند ممکن است کسب و کار دیگری را در کنار شتابدهی به ایده خود داشته باشند. به گونه‌ای که نیمی از تمرکز آنها را به خود اختصاص می‌دهد. ما به این افراد پیشنهاد می‌دهیم که در این مدت باید تمامی آنچه که سبب می شود تمرکز آنها را بهم بریزد را کنار بگذارند.
 
5. همکاری با مربیان و منتورهای حرفه‌ای و با تجربه بسیر مهم‌تر از جذب سرمایه برای آنها باشد: بعضی از افراد فکر می‌کنند که فقط برای جذب سرمایه و فضای کار اشتراکی برای تحقق ایده خود وارد مراکز شتابدهی شوند. این فکر کاملا غلط است. آنها می‌توانند از راه‌های دیگری برای استارتاپ خود جذب سرمایه کنند. برخورداری از برنامه های شتابدهی مناسب همراه با برترین منتورها و مربیان باید دلیل اصلی حضور آنها در شتابدهنده‌ها باشد.
 
چگونه می‌توانید با پروچیستا در تماس باشید:
 
0/5 ( 0 نظر )