نرم افزار مدیریت بحران طاهاتک

برنامه مدیریت بحران از جمله برنامه‌های کاربردی تیم طاهاتک است که با بکارگیری آخرین فناوری‌های روز اقدام به تهیه و توسعه نرم‌افزارهای مدیریت بحران نموده است، این نرم‌افزارها با بهره‌گیری از سامانه‌های مسیریابی و موقعیت‌یابی و پردازش داده‌ها اقدام به ارائه نقشه جامع هدف می‌کنند که مدیران می‌توانند با استفاده از این نقشه‌راه اقدام به اتخاذ تصمیمات صحیح و بهینه در زمان بحران نمیاند، همچنین با مانیتور کردن موقعیت خودروهای سازمان، مدیران می‌توانند از خودروها به صورت بهینه استفاده نمایند.

مدیریت بحران چیست؟

مدیریت بحران شامل کلیه فعالیت‌هایی است که یک مدیر با رهبر باید قبل، در حین و بعد از وقوع حادثه‌ی محیطی یا سازمانی انجام دهد. گاهی حوادث طبیعی، شرایط جامعه و بحران‌های اقتصادی شرایطی را فراهم می‌آورد که زندگی فردی و شغلی تعداد بسیاری از افراد جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همه‌ی ما خوب می‌دانیم که همیشه آن چیزی که در ذهن ما می‌گذرد، به وقع نمی‌پیوندد. گاهی شرایطی به وجود می‌آید که ما ناچار به مدیریت آن هستیم تا بتوانیم با یک برنامه‌ریزی مناسب هر چه زودتر خود را از آن بحران نجات دهیم. اما چگونه؟ داشتن یک برنامه مدیریت بحران نیازمند به اصول و قواعدی است که در ادامه بیشتر به آنها می‌پردازیم:

چگونه بحران‌های به وجود آمده را مدیریت کنیم؟

برای این مهم ما نیازمند به یک برنامه مدیریت بحران مناسبی هستیم که بر اساس یک سری سلسه مراتب طراحی و به مرحله اجرا در می‌آید. اگر در شرایط بحرانی قرار گرفته‌اید و نمی‌دانید که چه کاری برای بیرون آمدن از این بحران انجام دهید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم با رعایت اصول و قوانین زیر بهترین تصمیم را جهت مدیریت آن بگیرید:

 1. از جزیینگری بپرهیزید: سعی کنید در این مواقع کلیات را در نظر داشته باشید و آنها را از تمامی جوانب مورد تحلیل و بررسی قرار دهید. این شرایط کاملا حساس است و فرصتی برای پرداختن به نکات ریز و جزیی نیست.
 2. از معطل کردن بپرهیزید: این شرایط کاملا حیاتیست. پس نباید ثانیه به ثانیه آن را از دست دهید. برای انجام تمامی امور سعی کنید در سریعترین زمان ممکن تصمیم‌گیری نمایید.
 3. مشورت بگیرید: اگر در این بحرانها بر سر هر موضوعی بین دوراهی قرار می‌گیرید، سعی کنید از مشاور کسانی که از تجربه کافی در این زمینه برخوردار هستند،استفاده نمایید. وقت را غنیمت شمرده و از کمک دیگران جهت تصمیم‌گیری بهتر استفاده نمایید. 
 4. تشکیل گروه با کارشناسان کاربلد: پس از اخد تصمیم‌های لازم جلسه‌ای را برپا نمایید و با کارشناسان این حوزه به بررسی تصمیم‌ها و امکان عملیاتی کردن آن بپردازید. 
 5. عملیاتی کردن سازمان: پس از قبولی تصمیمات لازم و انجام تحقیقات کافی اگر نظر جمع به انجام این تصمیمات است، هر چه زودتر آنها را به مرحله‌ی اجرا رسانید تا بحران از اینی که هست بدتر نشود.

این نکته را هم توجه داشته باشید که در زمانهای بحرانی افکار تمامی مدیران و تصمیم‌گیرندگان پریشان است. سعی کنید خونسردی خود را حفظ و از هر گونه پرخاش و عصبانیتی دور باشید تا بتوانید با همکاری یکدیگر تصمیمات مهمی را اخذ کنید. افراد با توجه به مهارت‌ها و توانایی‌هایی که در شما دیده‌اند، به شما اعتماد کرده‌اند و منتظر تصمیماتی درست و بهینه از جانبتان هستند. ساخت اپلیکیشن مدیریت بحران این کار را آسان کرد.

مشکلات سیستم‌های مدیریت بحرانی سنتی 

با گسترش تکنولوژی و حضور اینترنت اشیا دنیا به سمتی رفته است که تمامی مشکلات و بحران‌های موچود در جوامع و زندگی‌ها را در گرو استفاده از اینترنت و فناوری اطلاعات می‌بیند. بنابراین مشکلات زیاد در زمینه مدیریت بحران به روش سنتی و کاغذی وجود داشت،که همین عاملی برای اجرای استارتاپهای برنامه مدیریت بحران شد. از جمله مشکلاتی که برای این روش سنتی وجود داشت، عبارتند از: عدم هماهنگی بی مدیران سازمان، کمبود نیرو، اتلاق وقف، عدم اطلاع‌رسانی به موقع، کاهش انگیزه‌ی نیروها، خسارات جانی و مالی از جمله دلایلی بودند که نیاز به هوشمندسازی مدیریت بحران را بیش از پیش مهم می‌کرد. امروزه برنامه‌های مدیریت بحران آنلاینی به وجود آمده است که در شرایط حیاطی اعم از وقوع سیل، زلزله، بهمن ، آتش‌سوزی هماهنگی سازمان‌یافته‌ای را بین ارگانها و سازمان‌های مدیریت بحران ایجاد می‌کنه تا بتوانند به صورت کارآمد تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند. شرکت دانش بنیان طاهاتک از آنجایی که همواره به دنبال ارائه‌ی راه‌حل‌های مناسب جهت مدیریت شهری بهتر می‌باشد، نرم‌افزاری را برای این امر طراحی و پیاده‌سازی نموده‌است که در ادامه با خدمات و ویژگی‌های آن بیشتر آشنا می‌شویم.

سامانه مدیریت بحران همواره به دنبال ابزارهاییست که اتفاقات رو از قبل پیش‌بینی کند تا شرایطی باشد که قبل از وقوع حادثه چاره‌ای اندیشیده شود و میزان خسارات به حداقل مقدار ممکن برسد. از طرفی هم به دنبال پلتفرم‌ها و ابزارهای دیگری است که در صورت عدم پیش‌بینی بحرانها در زمان وقوع آن ارتباطات یکپارچه‌ای بین سازمانها و امدادگران ایجاد کرده و هر چه سریعتر با خدمات‌دهی و کمک‌ رسانی نیروهای امدادی به شرایط پایداری برسند و اوضاع به وجود آمده را بهبود ببخشند. سیستم‌هایی که امکان هوشمندسازی شهرها را بیش از پیش میسر می‌کند.

برنامه مدیریت بحران طاهاتک

در راستای حضور تکنولوژی در سیستم‌های مدیریت بحران شرکت طاهاتک اقدام به طراحی و پیاده‌سازی نرم‌افزاری نموده است که در آن از طریق سیستم‌های موقعیت‌یاب و اطلاع رسانی تمامی اطلاعات لازم از محل حادثه و بحران توسط سامانه ارسال و ارگانهای مربوطه می‌توانند از طریق آن اعلام آمادگی نمایند. تمامی تصمیمات حل و فصل این شرایط در همان سامانه گرفته و مورد بررسی قرار می‌گیرد. کاربران این سامانه به آسانی می‌توانند از طریق اپلیکیشن با یکدیگر در شرایط حساس و حیاتی در ارتباط باشند و هر چه سریعتر راه‌حلی را برای مدیریت آن پیدا کنند. در ادامه با امکانات این نرم‌افزار بیشتر آشنا می‌شویم.

امکانات برنامه مدیریت بحران طاهاتک 

در این قسمت به بررسی و معرفی امکانات و ویژگی‌های برنامه مدیریت بحران طاهاتک می‌پردازیم. از جمله امکانات اصلی این نرم‌افزار عبارتند از :

 1. ثبت نام: با استفاده از این امکان نهادها و نیروهای امدادرسان می‌توانند با ثبت‌نام در این سامانه جهت مدیریت بحرانها اعلام آمادگی نمایند.
 2. اطلاع رسانی: به هنگام وقوع حادثه در سریعترین زمان ممکن اطلاعات مربوطه به ارگانها و نیروهای امدادی ارسال می‌شود. آنها می‌توانند با موقعیت‌یابی کامل بر روی سامانه به سرعت خود را به محل حادثه برسانند.
 3. سیستم چت آنلاین: نهادها و امدادگران می‌توانند با یکدیگر از طریق اپلیکیشن در تماس باشند و گزارش وضعیت‌های فعلی را به یکدیگر برسانند.
 4. امکان تماس درون‌برنامه‌ای: کاربران این سامانه می‌توانند جهت ارتباطات سریع و آسان با یکدیگر در شرایط حساس کنونی از طریق کلیک بر روی دکمه تماس با کاربر هدف خود در ارتباط بوده و شرایط را تحت کنترل خود در بیاورند. 
 5. مسیریابی: تمامی کاربران این سامانه می‌توانند از امکان مسیریابی اپلیکیشن استفاده نمایند و موقعیت همکاران خود را نسبت به همدیگر بسنجند.
 6. تخمین زمان: پس از آنکه نهادها و امدادگران مربوطه از وقوع حادثه اطلاع پیدا کردند و اعلام آمادگی خود را از طریق سامانه انجام دادند، مدت زمان تقریبی حضور آنها در محل نیز تهمین زده می‌شود تا بدانند کدام نهاد زودتر از بقیه حضور پیدا می‌کند و آیا به کمک بیشتری نیاز دارد؟
 7. نطرسنجی: از دیگر قابلیت‌های بهینه اپلیکیشن مدیریت بحران طاهاتک، سیستم نطرسنجی آن است که کاربران می‌توانند جهت تصمیم‌گیری‌های بهتر در این زمینه از بخش نظرسنجی کلیه نظرات خود را به صورت کامل بیان نمایند.

مشاوره سفارش و خرید برنامه مدیریت بحران طاهاتک

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص برنامه مدیریت بحران ما می‌توانید در ساعات اداری با کارشناسان ما در ارتباط باشید. برای تماس با مشاورین طاهاتک و سفارش این برنامه می‌توانید از طریق‌ شماره‌های زیر با ما در تماس باشید:

02128426362

03131315775

09032033400

 

 

 

4/5 ( 2 نظر )