منظور از استارتاپ چیست؟

منظور از استارتاپ، یک شرکت یا کمپانی جوان و تازه است که با مشارکت یک یا چند کارآفرین تأسیس‌ شده است. شرکت تازه تأسیس‌ یک محصول خاص یا خدمات منحصربه‌فرد تولید می‌کند و آن را به بازار تقاضا عرضه می‌کند. از دید ساده‌تر، یک استارت‌آپ ساده معمولاً با کمترین هزینه توسط بنیان‌گذاران یا دوستان و خانواده‌ها، تأسیس می‌شوند و فعالیت می‌کنند.

خصوصیات استارتاپ‌ها

استارتاپ می توان گفت یک نوع سرمایه‌گذاری کارآفرینانه است که برای آغاز فعالیت های خود و ادامه آن به پشتوانه مالی نیاز دارد.

اولین چالش که ممکن است برای یک استارتاپ پیش آید اثبات اعتبار شرکت تازه تأسیس‌ به وام‌دهندگان و سرمایه‌گذاران بالقوه است.

استارت‌آپ ها در ابتدای تأسیس‌ کمی دارای ریسک هستند اما سرمایه‌گذاران این شرکت‌ها روش‌های مختلفی برای تعیین ارزش آن‌ها دارند. این سرمایه گذاران می‌توانند این ریسک ها را پشت سر گذاشته و شرکت را به درجه موفقیت برسانند.

اقدامات لازم برای تاسیس استارت اپ

اولین قدم تأسیس‌ شرکت‌های استارت‌اپ

یکی از اولین قدم‌های تأسیس‌ استارت‌آپ، جمع‌آوری مبلغ قابل‌توجهی برای پیشرفت بیشتر محصول است. برای انجام این پروژه، برنامه‌ریزان باید یک استدلال محکم و یا نمونه کار اولیه بسیار خوبی را ارائه دهند. این ایده باید ادعای آن‌ها را پشتیبانی کند. ایده آن‌ها باید جدید باشد یا پیشرفت خوبی در بازار را داشته باشد.

درک استارتاپ‌ها

در مراحل اولیه، شرکت‌های نوپا درآمد کمی دارند یا درآمد ندارند. آن‌ها ایده دارند که باید توسعه، آزمایش و بازاریابی شوند. این امر هزینه قابل‌توجهی می‌گیرد و صاحبان استارت‌آپ منابع بالقوه زیادی برای بهره‌برداری نیاز دارند. منابع سنتی تأمین مالی شامل وام مشاغل کوچک از بانک‌ها یا اتحادیه‌های اعتباری است. وام‌های مدیریت مشاغل کوچک با حمایت دولت از بانک‌های محلی و کمک‌های مالی سازمان‌های غیرانتفاعی است. سرمایه‌گذاران خطرپذیر و سرمایه‌گذاران فعال به دنبال استارت‌آپ های امیدوارکننده هستند. سرمایه‌گذاران درازای دریافت سهام شرکت، پس‌ازآنکه کار خود را آغاز کردند، به بانکداری نیز مراجعه کنند.

موفق‌ترین استارتاپ های ایرانی

هر یک از این استارتاپ ها در یک زمینه خاص فعالیت خود را شروع کردند و این روزها در بالاترین درجات خود قرار دارند.

نکاتی که در تأسیس یک استارتاپ باید توجه کرد

نکات بسیار زیادی وجود دارد که در هنگام تاسیس یک شرکت جوان باید مورد بررسی قرار داد. ما در ادامه تعدادی از نکات را به شما معرفی می‌کنیم تا شما بتوانید از آن‌ها بهره برده و از آن‌ها برای راه اندازی کسب‌و‌کار خود استفاده کنید.

محل

شرکت‌های نوپا باید تصمیم بگیرند که آیا تجارت آن‌ها به‌صورت آنلاین انجام می‌شود یا در یک دفتر یا دفترخانه یا یک فروشگاه انجام می‌شود. مکان، به محصول یا خدمات ارائه‌شده بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال ممکن است یک استارتاپ فن‌آوری که سخت‌افزار واقعیت مجازی را می‌فروشد، به یک ویترین فیزیکی نیاز داشته باشد. تا بتواند خصوصیات پیچیده محصول را به‌صورت رودررو به مشتریان ارائه دهد.

منابع مالی

شرکت‌های نوپا اغلب با مراجعه به خانواده و دوستان و یا با استفاده از سرمایه‌گذاران خطرپذیر سرمایه جمع می‌کنند. این گروهی از سرمایه‌گذاران حرفه‌ای هستند که در تأمین بودجه استارتاپ‌ها تخصص دارند. سرمایه‌گذاری گسترده به روشی قابل‌قبول برای بسیاری از افراد برای دسترسی به پول نقد موردنیاز برای پیشبرد روند کار تبدیل‌شده است. این کارآفرین یک صفحه سرمایه‌گذاری جمعی به‌صورت آنلاین ایجاد می‌کند. سپس به افرادی که به این استارتاپ اعتقاددارند اجازه می‌دهد پول اهدا کنند.

ساختار قانونی

شرکت‌های نوپا باید در نظر بگیرند که چه ساختار قانونی برای نهاد آن‌ها مناسب‌تر است. یک شرکت انحصاری برای تأسیس مناسب است که همچنین کارمند اصلی یک کسب‌وکار باشد. مشارکت یک ساختار قانونی مناسب برای مشاغل متشکل از افراد مختلفی است که دارای مالکیت مشترک هستند. ایجاد این شرکت‌ها نیز کاملاً ساده است. با ثبت‌نام یک شرکت تازه تأسیس به‌عنوان یک شرکت با مسئولیت محدود می‌توان مسئولیت شخصی را کاهش داد.

اقدامات لازم برای تاسیس استارت اپاقدامات لازم برای موفقیت در یک استارتاپ

هیچ‌چیز در این دنیا به‌اندازه داشتن امواج مغزی خارق‌العاده نمی‌تواند یک کارآفرین را کاملاً هیجان‌زده کند. ارائه ایده‌ای که مقصد موفقیت باشد می‌تواند آغازی برای شکل‌گیری آینده استارتاپ شما به سمت بهتر باشد. بااین‌حال برای رسیدن به ایده‌های خود تا حدی که یک استارت آپ سودآور باشد، کار و تلاش زیادی لازم است. هنوز هم موفقیت چندین استارت آپ مدرن ثابت می‌کند که فرصت‌های متفاوتی وجود دارد. برای پیروزی از یک طرح موفق پیروی کنید، در این حالت شما می‌توانید کارآفرین بعدی باشید که این رؤیاها را به واقعیت تبدیل می‌کند. در ادامه پنج نکته اصلی برای رسیدن به موفقیت در استارتاپ ذکرشده است.

شکل دادن به ایده‌های خود

برای ارائه بهتر یک محصول یا خدمات بهتر است دید خود را به تمام موضوعات اطراف تغییر دهیم و ایده‌های خلاقی را به‌کارگیریم. اختصاص دادن زمان برای تجزیه‌وتحلیل جنبه‌های مختلف، عامل اصلی تبدیل ایده شما به یک طرح کسب‌وکار برنده و یک استارتاپ موفق است. بدون این آمادگی، شما اساساً آماده شکست می‌شوید.

بودجه سرمایه‌گذاری خود را تأمین کنید

دانستن اینکه محصول یا خدمات پتانسیل جلب علاقه و فروش را دارد بسیار عالی است. بااین‌حال، این‌یک کار تجاری و تازه است. به همین ترتیب ضروری است که ایده‌ها پول تولید کنند. از این گذشته، اگر هزینه این عملیات بالغ‌بر دو میلیون باشد، ساختن مشاغلی به ارزش یک‌میلیون درفروش معنایی ندارد. تجارت نیز به سرمایه نیاز خواهد داشت. در بسیاری از موارد، شرکت‌های نوپا نیاز به وام گرفتن از طریق وام‌های بانکی یا سرمایه‌گذاری خصوصی دارند.

گروه خود را بسازید

ایجاد رویای تجاری خود پیروی از چشم‌انداز و نوآوری‌های شما است. بااین‌حال، اجرای این ایده‌ها بیش‌ازحد لازم است که بتوان یک جفت دست را کنترل کرد. بدین ترتیب، جمع‌آوری بهترین گروه ممکن، باید یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی باشد که تاکنون با آن روبرو خواهید شد. ضروری است که به یاد داشته باشید که اهمیت تجزیه‌وتحلیل شخصیت‌ها و مهارت‌ها در هنگام استخدام را نیز در نظر بگیرید. در همین حال، ممکن است بخواهید استخدام فریلنسرهای از راه دور را برای کاهش هزینه‌های استخدام انجام دهید. به‌عنوان یک شرکت نوپا، فشردن ارزش بیشتر برای پول باید همیشه اولویت اصلی باشد.

ساخت محصولات و خدمات

کلید موفقیت در یک استارتاپ اطمینان از تولید محصولات یا خدمات باصرفه و در زمان معین است. روش‌های دقیق موفقیت بستگی زیادی به نوع محصولات و خدمات شما خواهد داشت. برای این کار بهتر است تولیدات و خدمات خود را به افراد باتجربه بسپارید.

بازاریابی استارتاپ شما

همان‌گونه که تولید محصولات عالی ازنظر اقتصادی بسیار اهمیت دارد و باعث موفقیت می‌شود. توانایی فروش اقلام است که تعیین می‌کند شرکت شما غرق شود یا شنا کند. شما باید استراتژی‌های بازاریابی را در نظر بگیرید. اهمیت فضای مجازی در کسب درآمد اکنون بخش مهمی از فرآیند را تشکیل می‌دهد. از افزایش توجه به SEO تا تبلیغ محصولات از طریق بازاریابی ویدئویی، کارساز و موفقیت‌آمیز است. این ویژگی برای تأسیس یک استارتاپ مقرون‌به‌صرفه است و دارای دامنه وسیع‌تری است. طراحی اپلیکیشن عامل موفقیت استارتاپ ها است که در زمینه بازاریابی به فرد تازه کار کمک بسیار فراوانی می‌کند. این شیوه از فعالیت در این روزها رونق بسیاری داشته است و از اهمیت بالایی برخوردار است. می‌توان گفت در این روزهای کرونایی هر شخص برای آغاز یک استارتاپ مدرن به این نوع از بازاریابی نیاز دارد.

شما چه استارت‌آپ های برتر دیگری در ایران و شهر خود می‌شناسید؟ آن را به ما معرفی کنید.

اگر ایده‌ای در ذهن دارید ولی هنوز نمی‌دانید چگونه آن را پیاده‌سازی کنید، می‌توانید با مشاورین ما تماس بگیرید و از راهنمایی‌های آن‌ها در این زمینه استفاده کنید. مشاورین ما راه‌کارهایی را در اختیارتان قرار می‌دهند که کاملا از طریق شناخت و تجربه کافی است. پس از این نظر هیچ جای نگرانی نیست. کافیست با کلیک بر روی دکمه زیر با مشاورین ما در تماس باشید.

همین حالا ایدتو عملی کن!

0/5 ( 0 نظر )