آیا خرید از فروشگاه‌های مجازی خوب است؟ تفاوت فروشگاه‌های مجازی و حضوری چیست؟ یا اینکه آن‌ها چه مزایا و معایبی دارند. یکی از مهم‌ترین درس‌هایی که فروشگاه‌های حضوری یا فیزیکی باید از شرایط اقتصادی فعلی بیاموزند، اهمیت داشتن فروشگاه اینترنتی و مجازی است. شرکت‌هایی که در جریان کرونا اخیر توانستند محصولات و خدمات خود را به‌صورت آنلاین بفروشند، بسیار بهتر از آن‌هایی بودند که این کار را نکردند. اهمیت تجارت الکترونیکی تا سال آینده و بعدازآن ادامه خواهد داشت. با پیش‌بینی فروش آنلاین در سراسر جهان تا سال 2021 تقریباً به 5 تریلیون میلیارد می‌رسد. اکنون‌که اهمیت تجارت الکترونیکی و فروشگاه‌های مجازی را دریافتیم، بیایید نگاهی به مزایای هر یک بیندازیم.

مزایای فروشگاه‌های مجازی یا آنلاین

خرید از فروشگاه‌های مجازی و حضوری مزایای خود رادارند که هم برای خرده‌فروشان و هم برای خریداران مفید است. بیایید نگاهی به برخی از آن‌ها بیندازیم. فروشگاه‌هایی که به صورت آنلاین فعالیت می کنند دارای مزایای بسیاری است که به جرات می‌توان آن را از سایر فروشگاه‌های حضوری متمایز کرد. در ادامه مزایای فروشگاه‌های آنلاین را برای شما توضیح می‌دهیم.

دسترسی همه‌روزه

دسترسی 24 ساعته و 7 روزه درحالی‌که فروشگاه‌های حضوری ساعات کاری دارند. برای خرید از فروشگاه‌های اینترنتی در هر زمان و از هر مکانی می‌توان با کمک یک موبایل یا لپ‌تاپ خرید خود را انجام داد. مشتریان می‌توانند فوراً خریدی انجام دهند و روز بعد کالای خود را تحویل بگیرند.

راحتی

یکی از مهم‌ترین تفاوت فروشگاه‌های مجازی و حضوری در راحتی خرید است. مشتریان می‌توانند به‌راحتی در خانه‌های خود خرید کنند. بدون اینکه مجبور شوند با ماشین به محل فروشگاه‌ها بروند و مجبور شوند با شلوغی وصف‌های طولانی در خیابان‌ها کنار بیایند.

تفاوت فروشگاه‌های مجازی و حضوری

صرفه‌جویی در وقت

مشتری می‌تواند محصولات چندین فروشگاه را در وب‌سایت با یکدیگر مقایسه کند و هر آنچه را که احساس می‌کند بهترین است خریداری کند. این کار را می‌توان بلافاصله و بدون نیاز به مراجعه از فروشگاه به فروشگاه دیگر انجام داد.

افزایش دسترسی

فروشگاه‌های مجازی و آنلاین می‌توانند به مشتریانی فراتر از منطقه جغرافیایی خود برسند. درواقع تا سال 2021، 2 میلیارد خریدار آنلاین وجود خواهد داشت و اگر وب‌سایت تجارت الکترونیکی داشته باشید، می‌توانید سهم بیشتری از بازار را به دست آورید.

کاهش هزینه‌ها

فروشگاه‌های حضوری، هزینه‌های سربار زیادی مانند اجاره، حقوق کارمندان، تهیه لوازم و بسیاری دیگر دارند. با یک فروشگاه آنلاین می‌توانید از این هزینه‌ها جلوگیری کنید.

مزایای فروشگاه‌های حضوری

همانطور که فروشگاه مجازی دارای مزایای بسیاری است فروشگاه‌های حضوری نیز مزایایی دارد که ممکن است نقطه ضعفی برای فروشگاه‌های آنلاین باشد. ولی با یک برنامه بسیار خوب می‌توان نقص‌های فروشگاه مجازی را برطرف کرد.

عنصر ملموس

مشتریان می‌توانند ازنظر جسمی کالا را احساس و امتحان کنند، بنابراین به آن‌ها اطمینان بیشتری در خرید می‌دهند.

در دسترس بودن فوری

به‌محض پرداخت هزینه اقلام توسط مشتری، می‌تواند بلافاصله لذت بردن از آن را بگیرد.

تجربه

بسیاری از مردم از رفتن به فروشگاه‌های دیگر و دیدن کالاهای خاص لذت می‌برند. این‌یک تجربه خوشایند را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

هزینه‌های حمل‌ونقل

درحالی‌که برخی از فروشگاه‌های مجازی و آنلاین حمل‌ونقل رایگان را ارائه می‌دهند. برخی دیگر چنین نمی‌کنند و مشتریان تمایلی به پرداخت هزینه‌های اضافی ندارند.

احتمال بازگشت کمتر

موارد خاصی مانند لباس و آرایش به‌تناسب کاملی نیاز دارند و خرید صحیح بدون امتحان آن دشوار است.

اکنون‌که تفاوت فروشگاه‌های مجازی و حضوری را بررسی کردیم. بیایید دریابیم که چگونه کسب‌وکارها می‌توانند این دو تجربه را برای استفاده از هر دو روند ترکیب کنند.

سودآوری آنلاین در مقابل فروشگاه‌های حضوری

وقتی نگاهی به آمار خرید آنلاین در مقابل آمار خرید درون فروشگاهی می‌کنیم، می‌بینیم که تجارت الکترونیکی برنده برجسته اینجا است. اول‌ازهمه، انتظار می‌رود فروش آنلاین تا سال 2023 هرساله 14.8 درصد افزایش یابد. درحالی‌که رشد فروش حضوری تنها 1.9 درصد افزایش خواهد یافت. سال گذشته، تجارت الکترونیکی در سراسر جهان 3.53 تریلیون دلار بوده است و پیش‌بینی می‌شود طی دو سال آینده این رقم تقریباً دو برابر شود و به 6.54 تریلیون دلار برسد.

تفاوت فروشگاه‌های مجازی و حضوریایجاد تجربه خرید آنلاین همانند خرید حضوری

هنگامی‌که ما مزایای فروشگاه‌های مجازی را با فروشگاه‌های حضوری مقایسه کردیم، دیدیم که فروشگاه‌های حضوری همچنان دارای مزایای خاصی هستند. بااین‌حال، وب‌سایت‌های تجارت الکترونیکی می‌توانند، همان تجارب را با کمک فناوری ارائه دهند. به‌عنوان‌مثال، اگر به یک نوع فروشگاه حضوری نگاه کنیم، آن‌ها می‌توانند محصولات خود را با کمک طراحی یک برنامه دقیق به‌صورت آنلاین و مجازی بفروشند.

فروشگاه‌های مجازی چگونه کار می‌کنند

یک فروشگاه مجازی تجربه کاملی را که از یک فروشگاه واقعی و حضوری که انتظار دارید را در اختیارتان قرار می‌دهد. نتیجه‌ی یک فروشگاه حضوری این است که مصرف‌کنندگان می‌توانند دقیقاً مانند زندگی واقعی اما از راحتی خانه‌های خود آن را کشف کنند.

فروشگاه‌های مجازی برای انواع کسب‌وکار

فروشگاه‌های مجازی را می‌توان برای مارک‌های مختلف در صنایع مختلف راه‌اندازی کرد. چندین روش مختلف وجود دارد که مارک‌ها برای پیاده‌سازی آن‌ها انتخاب می‌کنند. مردم می‌توانند از طریق برنامه تلفن همراه یا وب‌سایت خود به فروشگاه‌های مجازی دسترسی پیدا کنند. ازجمله فروشگاه‌هایی که تیم ما طراحی کرده است درون سایت در قسمت صفحه اصلی به نمایش گذاشته‌شده است که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید.

ویژگی مهم فروشگاه‌های مجازی

یک فروشگاه مجازی به دنبال افزایش تجربه مشتری ارائه‌شده توسط سایت‌های تجارت الکترونیکی است و می‌تواند برای فروشگاه‌های حضوری که می‌خواهند یک گام جلوتر از رقابت باشند بسیار مؤثر باشد. داشتن یک فروشگاه مجازی به خریداران این امکان را می‌دهد تا تجربه فروشگاه در خانه خود را از طریق ایجاد تعامل در زمان واقعی با محصولات و مشاوران فروش و پرسیدن سؤالاتی که ممکن است داشته باشند و توصیه‌های مناسب جمع‌آوری کنند.

اکنون بهترین زمان برای راه‌اندازی فروشگاه‌های مجازی آنلاین

برای بسیاری از شرکت‌ها، نیازی به انتخاب بین خرید آنلاین در مقابل خرید سنتی نیست. ضمن ارائه بهترین تجربه به مشتریان، می‌توانید از هر دو درآمد کسب کنید. درحالی‌که برخی از افراد ممکن است در مورد ورود به تجارت الکترونیکی نگران باشند و مزایا و معایب خرید آنلاین را در نظر بگیرند. ما به‌وضوح از تمام آمار فوق مطلع هستیم که انتظار می‌رود این روش طی چند سال آینده رشد کند و شما فقط مزایای بیشتری نسبت به داشتن فروشگاه حضوری داشته باشید.

برای راه اندازی یک فروشگاه مجازی یا آنلاین می توانید کار را به تیم با تجربه ما بسپارید. بهترین راه برای به دست آوردن یک کسب و کار موفق و یک کار بدون کم و کاست سفارش کار به شرکت های تولید نرم افزار است. شرکت دانش بنیان طاهاتک با داشتن چندین سال سابقه در این زمینه آماده طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی شبیه دیجی کالا، برای فعالیت‌های شما است. برای اطلاعات بیشتر محصولات ما را نگاه کرده و با تماس بگیرید.

همین حالا با ما تماس بگیرید

0/5 ( 0 نظر )