طراحی اپلیکیشن همواره به عنوان ابزاری قدرتمند برای موفقیت بیشتر مشاغل مختلف مورد توجه بوده است. با شیوع کرونا جوامع اهمیت بیشتری به این موضوع داده و پروژه هوشمندسازی را با جدیت بیشتر دنبال می کنند. مشاغل اینترنتی در حال گسترده شدن هستند به طوری که ممکن است در آینده کاملا جای مشاغل سنتی را بگیرند. استارتاپ ها نیز در حال متحول شدن شدن هستند به طوری که از هم اکنون بسیاری از یونیکورن های آمریکایی و چینی به سمت خدمات ابری و تجارت الکترونیک تغییر جهت داده اند. شکی نیست که پساکرونا، دوران هوش مصنوعی و تجلی ابزارهای هوشمند است. یکی از این ابزارها اپلیکیشن ها هستند که به منظور اهداف خاصی طراحی می شوند. بنابراین طراحی اپلیکیشن طرفداران بیشتری پیدا خواهد کرد که می تواند سود خوبی برای طراحان و شرکت های سازنده آن به دنبال داشته باشد. بیشتر استارتاپ ها با استفاده از اپلیکیشن توانسته اند موفقیت خود را چندین برابر افزایش دهند به طوری که شاید بدون این ابزار هوشمند هرگز به جایگاه کنونی خود نمی رسیدند. به عنوان مثال استارتاپ اسنپ با استفاده از ابزار اپلیکیشن در دسترس همگان قرار گرفت و گرنه برقراری ارتباط بین راننده، مسافر و مدیریت بسیار مشکل می شد. اینکه اپلیکیشن چگونه به استارتاپ ها کمک می کند و یا چگونه یک اپلیکیشن مجموعه ای را استارتاپی می کند دو موضوع متفاوت است که در ادامه در مورد آنها بحث می کنیم.

طراحی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن چه کمکی به استارتاپ ها می کند؟

اپلیکیشن ها بسته به نیازها و خدمات طراحی می شوند. مثلا یک فروشگاه برای خرید و فروش نیاز به اپلیکیشنی دارد که بتواند محصولات خود را در آن عرضه کرده و بفروشد. استارتاپ ها نیز با توجه به نیازها و خدمات خود به طراحی اپلیکیشن اقدام می کنند که به طور کلی مزایای زیر را برای آنها به دنبال دارد:

عدم مراجعه حضوری برای دریافت خدمات

اپلیکیشن ها باعث می شوند که خدمات به صورت اینترنتی و آنلاین ارایه شوند. بنابراین برای دریافت خدمات دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست.

سرعت در ارایه خدمات

به دلیل اینکه خدمات به صورت اینترنتی و غیر حضوری ارایه می شوند سرعت ارایه خدمات افزایش می یابد.

برقراری ارتباط بهتر و بیشتر

اپلیکیشن باعث برقراری ارتباط بهتر و بیشتر متقاضی، سرویس دهنده و مدیریت می شود. این یکی از دلایل مهمی است که باعث شده استارتاپ ها به دنبال طراحی اپلیکیشن برای مجموعه خود بروند.

کاهش هزینه ها

بنابر دلایلی از جمله حذف واسطه، سرعت بیشتر، ارتباط بهتر و … استفاده از اپلیکیشن باعث کاهش هزینه ها برای استارتاپ ها می شود. همچنین این کاهش هزینه برای متقاضیان و مشتریان آن استارتاپ نیز اتفاق می افتد.

تبلیغات

اپلیکیشن یک مجموعه استارتاپی در اختیار مشتری و متقاضی قرار می گیرد و در واقع در جامعه توزیع می گردد. همین امر باعث تبلیغ برای آن مجموعه می گردد.

چگونه با طراحی اپلیکیشن یک مجموعه استارتاپی می شود؟

در بخش قبلی فرض بر این بود که یک مجموعه استارتاپی باشد و از اپلیکیشن به عنوان ابزار کمکی استفاده کند. اینگونه استارتاپ ها وابستگی چندانی به اپلیکیشن ندارند و بدون استفاده از آن هم می توانند به کار خود ادامه دهند. به عنوان مثال بسیاری از برندهای معروف هستند که بدون استفاده از اپلیکیشن استارتاپی شده اند. اما در بیشتر موارد مجموعه ها و ایده ها پتانسیل استارتاپ شدن را دارند ولی هنوز به آن مرحله نرسیده اند. این مجموعه ها خود به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول آنهایی هستند که اپلیکیشن می تواند به عنوان ابزاری قدرتمند به آنها کمک کند اما به آن وابستگی ندارند. دسته دوم آنهایی هستند که کاملا وابسته به یک اپلیکیشن هستند. طراحی اپلیکیشن می تواند همان مزایا و منافعی که در بخش قبلی اشاره شد را برای دسته اول داشته باشد. اما برای مجموعه های دسته دوم اگر اپلیکیشنی طراحی نشود ادامه کار ممکن نیست. مثلا استارتاپ اسنپ را در نظر بگیرید. اسنپ وابسته به اپلیکیشن خود است و از زمان شروع هر دو با هم بوده اند. اگر اپ اسنپ را از این مجموعه بگیرید چیز دیگری برایش باقی نمی ماند. اپلیکیشن برای اینگونه مجموعه ها و استارتاپ ها حکم سر در بدن را دارد. به همین دلیل است که برخی از مجموعه ها برای طراحی اپلیکیشن هزینه و وقت زیادی صرف می کنند. آن ها همان دسته دوم هستند که تمام نقشه راه خود را بر پایه یک سوپر اپلیکیشن بنا نهاده اند.

برای طراحی اپلیکیشن چه اقدامی انجام دهیم؟

همان طور که اشاره شد اپلیکیشن ها بر اساس نیازها و خدمات طراحی می شوند. برخی از استارتاپ ها مانند اسنپ به قدری بزرگ هستند که خود آن مجموعه تیم های فنی و مهندسی برای این کار را در اختیار دارد و کلیه کارهای طراحی و پشتیبانی را خودشان انجام می دهند. اما طیف وسیعی از افراد و مجموعه ها توان این کار را ندارند. مسلما بهترین راه برای آنها استفاده از یک شرکت معتبر و متخصص در این زمینه می باشد. شرکت دانش بنیان طاهاتک تاکنون خدمات و مشاوره های زیادی در این زمینه ارایه کرده است. این شرکت آمادگی دارد که خدمات و تجربیات خود را در این راستا به شما عزیزان ارایه نماید. برای اطلاعات بیشتر محصولات ما را نگاه کرده و یا تماس بگیرید.

همین حالا با ما تماس بگیرید
0/5 ( 0 نظر )