خرید نرم افزار lms یکی از گزینه های پیش روی شما برای داشتن سیستم آموزش مجازی است. شاید هم بتوان گفت بهترین گزینه است. این موضوع کاملا بستگی به استفاده شما از نرم افزار دارد ممکن است شما نرم افزار را برای استفاده کوتاه مدت بخواهید و استفاده بسیاری نداشته باشید در این صورت می‌توانید از نرم افزار های رایگان استفاده کنید ولی در اکثر مواقع کاربران به صورت مداوم و همچنین کاربران زیادی به صورت همزمان از نرم افزار استفاده میکنند. بسیاری از شرکت ها ، سازمان ها و اموزشگاه ها خواستار امکانات ویژه و همچنین طراحی نرم افزار lms منحصر به فرد هستند در این صورت تنها گزینه ی پیش روی آن ها خرید نرم افزار lms است.
خرید نرم افزار lms
همانگونه که در مقاله ی سیستم آموزش مجازی چیست گفته شد، شما میتوانید به چند طریق سیستم آموزش مجازی داشته باشید و برای اینکه سیستم خصوصی و منطبق برای خواسته ها و نیازهای خود را داشته باشید بهترین راه سفارش به شرکت هایی در این زمینه است تا به صورت اختصاصی برای شما طراحی کنند. مطمئنا در این خرید هم مثل تمامی خریدهایی که می‌کنید باید نکاتی را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین خرید را داشته باشید. ما در این مقاله نکاتی را می گوییم که به شما در انتخاب و خرید کمک می کند.

چه نوع سیستم آموزشی نیاز دارید؟

 یکی از مهمترین نکات در خرید اپلیکیشن lms دانستن این نکته است که شما چه نوع سیستمی نیاز دارید و کاربران شما چه استفاده از lms  میکنند. ممکن است شما سیستم را برای موسسات و دانشگاه ها بخواهید یا اینکه شما شرکتی دارید و به این سیستم نیاز دارید. مطمئنا در طراحی و قابلیت های این سیستم ها تفاوت های زیادی هست. برای مثال امکان ثبت نمره برای سیستم های دانشگاهی میتواند مهم باشد در صورتی که در سازمان ها شاید این موضوع مورد نظر نباشد. یا ممکن است کاربران شما همیشه به اینترنت دسترسی نداشته باشند و با اضافه کردن قابلیت دانلود کردن میتوانید امکان استفاده آفلاین را برای کاربران فراهم کنید. بنابراین درک درستی از نیاز های کاربران در هنگام استفاده از نرم افزار میتواند کمک بسیاری به شما میکند.

مطلب پیشنهادی: انواع lms را بشناسید.

قیمت و هزینه خرید نرم افزار lms

 یکی از نکاتی که برای خریدار همیشه اهمیت داشته قیمت است. همه‌ی افراد خواهان این هستند که با هزینه‌ی مناسب به خرید سامانه آموزش آنلاین با امکانات خوبی بپردازند. ولی باید توجه داشت که قیمت کم یک شرکت برای ارائه نرم افزار به شما باعث ضرر شما نشود و ممکن است شما را درگیر دردسر های زیادی بکند و در آخر شما سیستم نرم افزاری مورد نیاز خود را نیز به دست نیاورید. مطمئنا میزان سرمایه گذاری مهم است ولی با نکات دیگر باید در نظر گرفته شود نه صرفا فقط به قیمت اهمیت داد. بهترین راه این است که با توجه به امکانات نرم افزار و همچنین خدمات شرکت قیمت را سنجید.

پشتیبانی و خدمات پس از فروش مناسب

 مزیت مهم خرید lms در مقابل استفاده از نمونه های رایگان آن پشتیبانی است. اگر شرکت ارائه دهنده سیستم مجازی به شما خدمات و پشتیبانی درستی ارائه ندهد اوضاع برای خریدار خیلی سخت خواهد شد. ممکن است در طول استفاده شما متوجه ایرادی در عملکرد سیستم شوید یا خواستار اضافه کردن امکانات بیشتری شوید در این مواقع میزان پشتیبانی شرکت بسیار اهمیت دارد.
در برخی مواقع ممکن است در صورت ازدیام کاربران و یا موارد دیگر سیستم آموزشی از کار بیفتد که این موضوع در صورت نبودن پشتیبانی خوب شرکت فروشنده ضرر های زیادی به خریدار میزند.
مهم است که شما بتوانید به راحتی مشکل خود را با شرکت فروشنده در میان بگذارید و در کوتاهترین زمان مشکل شما حل شود. برخی از شرکت ها هزینه های بسیاری برای خدمات پشتیبانی از شما می‌گیرند ولی در شرکت طاهاتک 6 ماه به صورت رایگان به شما خدمات پشتیبانی ارائه میدهند. به این صورت شما 6 ماه اول خیالتان از بابت هزینه های پشتیبانی راحت است. و خرید سیستم آموزش نرم افزاری بار سنگین مالی برای شما ایجاد نمیکند.
 مشاوره رایگان در رابطه با خرید نرم افزار lms

جذابیت و زیبایی نرم افزار

 یکی دیگر از مزیت های خرید lms  طراحی منحصر به فرد برای خریدار است . به این صورت که خریدار می‌تواند امکانات و ظاهر مورد نظر خود را با فروشنده در میان گذاشته و نرم افزار مطابق با آن را دریافت کند. طراحی که شرکت برای شما انجام می دهد بسیار حائز اهمیت است و تاثیر بسیاری زیادی در رضایت کاربر شما به هنگام استفاده از آن ایجاد می‌کند. جذابیت و زیبایی در ساخت نرم افزار آموزش آنلاین بخش مهمی از روند طراحی و ساخت این اپلیکیشن به حساب می‌آید.

امنیت سیستم آموزش مجازی

 کاربر به هنگام استفاده از نرم افزار انتظارات مختلفی دارد و شاید با اهمیت ترین آن امنیت است. کاربر انتظار دارد که اطلاعات شخصی اش قابل دسترسی توسط کاربران دیگر نباشد و همچنین در صورتی که کسی خواست خلاف قوانین سیستم به این اطلاعات دسترسی پیدا کند نتواند به خواسته اش برسد. این موضوع در خرید نرم افزار lms اهمیت بسیار دارد. مطمئنا امنیت یک سیستم در دست شرکت فروشنده است . پس در انتخاب شرکت سازنده توجه بسیاری کنید.

ظرفیت بی نهایت نرم افزار

به این صورت که تعداد زیادی کاربر بتوانند به صورت همزمان از سیستم استفاده کنند. ممکن است سیستم شما محدود به شرکت شما باشد و تعداد کاربران شما ثابت باشد و یا کاربران سیستم شما ثابت نباشند در هردو صورت اگر تعداد زیادی کاربر به صورت همزمان خواستار استفاده از سیستم شدند سیستم دچار اختلال نشود یا در صورت اضافه شدن کاربران بیشتر مشکلی برای سیستم ایجاد نشود. این موضوع بستگی به نیاز و خواسته ی شما از سیستم دارد. استفاده درست از منابع توانایی سیستم برای استفاده تعداد زیادی از کاربران را افزایش می‌دهد و همچنین باعث می‌شود شرکت یا سازمانی که قصد خرید نرم افزار آموزش مجازی دارند، با کمترین هزینه به نتایج مطلوب خود برسد.

سرعت بارگذاری و اجرای نرم افزار

 سرعت یکی از مولفه هایی است که در میزان رضایت کاربر تاثیر بسیار زیادی دارد. کاربران انتظار دارند در سریع ترین زمان به خواسته های خود برسند. در نرم افزار های lms  این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا کاربران برای ارتباط با یکدیگر نیازمند ارتباط هر چه سریعتر و بهتر هستند. مثلا به هنگام تدریس استاد سرعت و کیفیت ارتباط بسیار  مهم است در غیر اینصورت دانشجویان به درستی متوجه مطالب بشوند  و همچنین در صورت پایین بودن سرعت ارتباط امکان برقراری ارتباط در یک لحظه سخت می‌شود. سرعت نرم افزار به عوامل مختلفی بستگی دارد و شرکت فروشنده نرم افزار میتواند نرم افزاری برای شما فراهم کند که سرعت بالایی داشته باشد. بنابراین دوباره به این موضوع می رسیم که انتخاب شرکت فروشنده حائز اهمیت است.

پشتیبانی از زبان های مختلف از جمله زبان فارسی

 یک سری از شرکت ها از کرک شده نرم افزار های خارجی استفاده کرده و به کاربر میفروشند. این نرم افزار ها ممکن است از زبان فارسی پشتیبانی نکنند و این موضوع نرم افزار را برای کاربران شما عملا غیرقابل استفاده می‌کند. از طرف دیگر ممکن است سیستم مجازی مورد نیاز شما دارای کاربران خارجی نیز باشد پس باید نرم افزار از زبان های مورد نیاز شما پشتیبانی کند.
خرید اپلیکیشن lms

به روز رسانی نرم افزار آموزش مجازی

 در برخی مواقع نرم افزار lms  شما نیاز به آپدیت شدن دارد . برای اضافه کردن امکانات جدید و همچنین امنیت آپدیت کردن نرم افزار حائز اهمیت است. قبل از خرید موضوعاتی از قبیل آپدیت شدن خودکار سیستم و همچنین هزینه‌ی آپدیت را با شرکت فروشنده بررسی کنید. برای باقی ماندن در بازار رقابتی و رقابتی نتیجه بخش با رقبا همواره باید به آپدیت بودن و به روز رسانی خود توجه کنید و با ارائه امکانات جدید و خاص سعی در منحصر به فرد کردن خود داشته باشید.

دمو و نسخه آزمایشی قبل از خرید نرم افزار lms

 قبل از تحویل نهایی نرم افزار و راه اندازی آن حتما دموی نرم افزار را از شرکت سازنده بخواهید و به درستی بررسی کنید که آیا با نیاز های شما و کاربران شما مطابقت دارد یا خیر و اگر نیازمند تغییراتی بود به اطلاع سازندگان برسانید. مهم است که وقتی نرم افزار را در اختیار کاربران قرار می‌دهید کمترین میزان تغییرات را نیاز داشته باشد در غیر اینصورت باعث ایجاد نارضایتی در کاربر می‌شود. و همچنین شما و حتی سازندگان نرم افزار نیز تحت فشار قرار نمی‌گیرند.

آخرین توصیه در رابطه با خرید نرم افزار lms

 استفاده از سیستم های آموزش مجازی یا همان lms   روز به روز در حال افزایش است و به میزان آن شرکت هایی که در حال ارائه خدمات در این زمینه نیز هستند هر روزه افزایش پیدا می‌کند و انتخاب شرکت و همچنین نرم افزار سخت تر میشود. امیدواریم با درنظر گرفتن نکات فوق به هنگام خرید نرم افزار lms و انتخاب شرکت کمترین میزان مشکلات را تجربه کنید. امکانات این نرم افزار ها نیز روز به روز و با پیشرفت تکنولوژی در حال افزایش است پس شرکتی را انتخاب کنید که تیم قوی و پر انگیزه ای داشته باشد تا در تمامی مسیر با شما همراه شوند. مطمئنا در آینده همه‌ی موسسات ، آموزشگاه ها ، سازمان ها و شرکت ها برای عملکرد بهتر نیاز به خرید نرم افزار های lms پیدا می‌کنند.

خرید نرم افزار lms

قبل از خرید نرم افزار lms باید مراحلی را پشت سر بگذارید و به نکاتی توجه کنید تا بتوانید نرم افزار آموزش مجازی مناسبی را برای راه‌اندازی کسب و کار خود پیدا کنید. شرکت‌های معتبر نرم افزاری که سابقه و تجربه‌ی خوبی در این زمینه دارند، مناسبترین گزینه برای انتخاب جهت سفارش نرم افزار lms هستند. این شرکت‌ها به دلیل شناخت خوی که از این بازار دارند و دانش فنی ویژ‌ه‌ای که در زمینه برنامه‌نویسی دارند، به خوبی می‌دانند چه نرم افزاری را تهیه و طراحی نمایند. برای آشنایی بیشتر با سامانه آموزش آنلاین می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و سوالات خود را از آنها بپرسید.

4/5 ( 1 نظر )