ساخت و طراحی نرم افزار lms

طراحی نرم افزار lms بستری را فراهم می‌کند که کلیه کلاس‌ها، جلسات، آموزش‌ها به صورت کاملا آنلاین و در بستر اینترنت ارائه شوند. این نرم‌افزار برای آنکه بتواند یک دوره را به صورت آنلاین با کمترین دغدغه‌ها تشکیل دهد، باید دارای امکاناتی خاصی باشد که در ادامه به بررسی آنها و معرفی نرم‌افزار آموزش مجازی طاهاتک می‌پردازیم.

طراحی نرم افزار lms

LMS یا سامانه مدیریت آموزشی چیست؟

LMS مخفف عبارت learning management system است که در حوزه‌ی آموزشی کاربرد زیادی دارد. از کاربردهای دیگر این سامانه در برگزاری جلسات وبینار یا ویدئوکنفرانس می‌باشد که شرکت‌کنندگان در آن می‌توانند از راه دور و به صورت آنلاین در این جلسات حضور داشته باشند. در واقع این سیستم‌ها دغدغه‌ی بسیاری از افراد را که به دلیل موقعیت‌های جغرافیایی خود امکان حضور در جلسات آموزشی و کاری را ندارند و یا برای شرکت در آنها باید مسافت‌های طولانی را تنها برای 1 ساعت جلسه بپیمایند، را حل و فصل نموده‌است. بر اساس گزارشات به دست آمده حدود 70 درصد از مردم جهان تمایل دارند مطالعات خود را بروی تلفن‌های همراه انجام دهند. بنابراین استفاده از نرم‌افزارهای مدیریت یادگیری به دانش‌آموزان و محصلان کمک می‌کند تا در خانه‌های خود به مطالعه و یادگیری موثرتری دست پیدا کنند. چیزی که این روزها طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده‌است. بر این اساس طراحی نرم افزار lms یکی از پرطرفدارترین موضوعات در حوزه ساخت نرم‌افزار شده‌است. در ادامه با نرم‌افزار مورد نیاز این سامانه بیشتر آشنا خواهیم شد.

نرم‌افزار ویدئو کنفرانس

جلسات، سخنرانی‌ها و سمینارها با استفاده از نرم‌افزار ویدئو کنفرانس می‌توانند در بستر اینترنت برگزار شوند و امکان حضور افراد را در سر تاسر دنیا محقق سازند. در این نرم‌افزارها امکاناتی از جمله انتقال اطلاعات در بستر اینترنت، ضبط جلسات مجازی، دانلود جلسات و ارتباطات بین مخاطبین را از درون برنامه امکان پذیر ساخته است. استفاده از این نرم‌افزار باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های بسیاری می‌شود که هم برای برگزارکنندگان جلسه مقرون به صرفه است و هم شرکت کنندگان آن که دیگر لازم نیست با صرف زمان و پول زیادی خود را برای حضور در این جلسات برسانند.

ساخت و طراحی نرم افزار آموزش مجازی lms

نرم‌افزار برگزاری کلاس آنلاین

گاهی بحران‌ها و شرایط چون ویروس کرونا که اکنون در جهان به بحرانی جدی تبدیل شده‌است، باعث می‌شود مدارس و موسسات آموزشی به کل تعطیل شوند. اما این دلیل نمی‌شود که تدریس و آموزش‌ها متوقف شوند. اگر چه تعداد زیادی از مدارس ایران بستری مناسب برای ارائه آموزش‌های راه‌دور خود ندارند و همانطور که این روزها می‌بینیم سعی می‌کنند از طریق آموزش‌های تلویزیونی، ضبط ویدئو و ارسال به دانش‌آموزان و برگزاری کلاس‌های آموزش مجازی از طریق شبکه‌های اجتماعی تدریس دانش‌آموزان را متوقف نکنند. اما با این حال هیچ‌کدام از این متدها، روش‌های مناسبی برای آنلاین کردن موسسات و مدارس نیستند. تا آنجایی هم که بررسی‌ها نشان داده‌است دانش‌آموزان تمایل زیادی به استفاده از آنها نشان نداده‌اند. طراحی نرم افزار lms تنها راه‌حل مناسب برای ارائه‌ی آموزش‌های مجازی به دانش‌آموزان است. این سامانه بستری را با امکاناتی فوق‌العاده فراهم کرده‌است که افراد را مشتاق به یادگیری بیشتری می‌کند.

طراحی نرم‌افزار LMS

نرم‌افزار مدیریت یادگیری آنلاین نرم‌افزاریست که در آن بین مربیان، سخنرانان و شرکت‌کنندگان تعاملی کارآمد در بستر اینترنت فراهم می‌آورد. بنابراین برای دستیابی به چنین امکاناتی نیاز به طراحی یک نرم‌افزاریست که بتواند تمامی این امکانات را هم در بستر وب و هم اپلیکیشن مهیا کند. کیفیت و سرعت انجام عملیات در این نرم‌افزارها از جمله مزایایی در طراحی نرم افزار lms  است که رقیبان را مجزا می‌کند.

مزایای طراحی نرم‌افزار LMS

آرشیو کردن جلسات

ضبط آسان

ارتقا کیفیت یادگیری

در دسترس بودن

انواع lms

نرم‌افزار مدیریت یادگیری آنلاین نرم‌افزاریست که در آن بین مربیان، سخنرانان و شرکت‌کنندگان تعاملی کارآمد در بستر اینترنت فراهم می‌آورد. بنابراین برای دستیابی به چنین امکاناتی نیاز به طراحی یک نرم‌افزاریست که بتواند تمامی این امکانات را هم در بستر وب و هم اپلیکیشن مهیا کند. کیفیت و سرعت انجام عملیات در این نرم‌افزارها از جمله مزایایی است که رقیبان طراحی چنین نرم‌افزاری را مجزا می‌کند.

ساخت و طراحی نرم‌افزار lms

نصب شده و یا مبتنی بر وب

جهت راه‌اندازی سیستم آموزش مجازی به صورت نصب شده شما نیاز به یک سروری دارید که کارشناسان فناوری اطلاعات قابلیت نصب و توافق‌های بین طرفین را انجام دهند. این کار هزینه‌ی زیادی را به سازمان شما تحمیل می‌کند. اما در مقابل نرم‌افزار lms  مبتنی بر وب که فروشندگان آن مدام در حال توسعه وتغییر آن هستند به آسانی در اختیار شما قرار می‌گیرد و هیچ هزینه راه‌اندازی را دارا نمی‌باشد.

مبتی بر رایانش ابری saas  یا مبتی بر هاست

زمانی که شما از نسخه تحت وب lms استفاده می‌کنید، دو دیدگاه وجود دارد:
1. اگر شما برای راه‌اندازی آن از lms مبتی بر هاست استفاده نمایید، کنترل نرم‌افزار کاملا در اختیار شما قرار دارد و شما می‌توانید آن را به راحتی تحت کنترل خود داشته باشید. اما نکته‌ی قابل توجه در این قسمت این است که شما باید در قبال پذیرش این مزیت، مسنولیت کنترل به روزرسانی و حفظ امنیت هاست خود را به صورت شخصی داشته باشید.
2. اما اگر از lms مبتی بر saas استفاده نمایید تمامی این مسئولیت‌ها بر عهده‌ی فروشنده‌ی طراحی نرم افزار lms است و شما فقط می‌توانید بدون هیچ دغدغه‌ای به ضبط دوره‌های آنلاین خود بپردازید.
انواع مدل طراحی نرم افزار lms
نرم افزار تدریس آنلاین

متن باز یا متن بسته

در هر دو نسخه installed lms  و webbased lms  شما می‌توانید از امکانات هر دو نسخه متن باز و بسته استفاده نمایید. Lmsهای مبتنی بر رایانش ابری هیچ‌گاه متن باز نیستند و شما نمیتوانید به راحتی در آن دستکاری کنید. اگر تمایل به استفاده از نسخه‌های متن باز این نرم ‌افزار دارید باید بدانید در قبال کارهایی که میتوانید به صورت آزاد انجام دهید، مسئولیت‌های سنگینی را نیز بر دوش خواهید داشت.

نرم‌افزار آموزش مجازی رایگان

جهت برگزاری کلاس‌‌های آموزش مجازی و وبینارها نرم‌افزارهایی با سورس کدهای رایگان نیز در اینترنت موجود می‌باشند که در ادامه تعدادی از آنها را معرفی خواهیم کرد. اما نکته‌ی قابل توجه این است که طراحی نرم افزار lms رایگان همچون دیگر نسخه‌های رایگان برنامه‌های دیگر از خدمات و امکانات محدودی برخوردار است و شما قابلیت ارتقا آن را ندارید و گاهی هم مشکلاتی در آنها پدید می‌آید، که شما به دلیل نبود پشتیبانی به راحتی نمی‌توانید مشکلات را حل و فصل کنید. در این صورت دو راه‌کار پیش شما وجود دارد:
1. نرم‌افزار برگزاری کلاس آنلاین رایگان را تهیه نمایید و در کنار آن نیز یک برنامه‌نویس حرفه‌ای و کاربلد استخدام نمایید. که این کار شاید زمان و هزینه زیادی را بطلبد. زیرا هر برنامه‌نویسی که استخدام نمایید باید مدت‌ها روی سورس کد بررسی نماید تا راه و چاه همه چیز را بفهمد و گاهی هم آنقدر ناشیانه عمل می‌کند که همون نسخه اصلی هم از بین می‌رود. چه بهتر در ابتدا نرم‌افزار را از کسانی تهیه نمایید که کاملا به سورس کدها خود مسلط باشند. نرم‌افزارهای Moodleو Dokeos و Atutor و sakaei و Latitude Learning از جمله نرم‌افزارهای lms رایگان هستند که در اینترنت عرضه شده‌اند. شما می‌توانید به تناسب نیازها و مزیت‌هایی که در نظر دارید با مطالعه امکانات هر یک اقدام به دانلود آنها نمایید.
2. نرم افزار تدریس آنلاین را از شرکت‌های نرم‌افزاری معتبری تهیه نمایید که قابلیت پشتیبانی را در اختیارتان قرار دهند و هم قابلیت توسعه برنامه‌های شما را متناسب با درخواستتان داشته باشند.

نرم‌افزار کلاس‌های آنلاین طاهاتک

طراحی نرم‌افزار lms طاهاتک

فانوس یا همان نرم افزار آموزش الکترونیکی lms طاهاتک است که امکان برگزاری جلسات، کنفرانس‌ها، وبینارها و دوره‌های آموزشی را به صورت آنلاین برای تدریس‌کنندگان، سخنوران و شرکت‌کنندگان فراهم می‌آورد. در این نرم‌افزار امکاناتی طراحی و پیاده‌سازی شده است که امر یادگیری سریع و آسان و حضور باکیفیت در جلسات راه دور را میسر ساخته است. در ادامه با امکانات این سامانه بیشتر آشنا می‌شویم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نرم افزار ما میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

امکانات نرم افزار lms طاهاتک

امکاناتی که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم از جمله امکانات و ویژگی‌های اصلی نرم افزار مدیریت یادگیری ماست و قابلیت توسعه و ارتقا را در کمترین زمان ممکن برای مشتریان دارا می‌باشد.

قیمت گذاری و فروش ویدیو (پولی یا رایگان)

بارگذاری ویدئو در سایت

مکالمه ویدئویی

درگاه بانکی

بلاک کردن

نظرسنجی

ذخیره وبینار

اشتراک‌گذاری فایل

ایجاد ویدئوکنفرانس

مکالمه صوتی بدون تصویر

فیلترگذاری بر روی ویدئو

قابلیت چت

ارتباطات آسان

مکالمه درون‌برنامه

اشتراک‌گذاری تصاویر

تعیین مدت وبینار

گزارشات

ایجاد کوییز و تست

پرسش و پاسخ

انتقال تصویر وایت‌برد دیجیتال

انعطاف‌پذیر

امکان برگزاری جلسات آزمایشگاهی

ذخیره آسان و سریع

پشتیبانی 24 ساعته

مزایای استفاده از نرم افزار lms طاهاتک

امکاناتی که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم از جمله امکانات و ویژگی‌های اصلی طراحی و پیاده‌سازی سامانه‌های آموزش مجازی ماست. همچنین قابلیت توسعه و ارتقا این امکانات برای مشتریان بعد از تحویل پروژه وجود دارد. با ویژگی‌های اصلی این سامانه بیشتر آشنا شویم:

3 مزیت نرم افزار lms طاهاتک
-مدیریت کاربران و دسترسی ها: امکانی که می توان کاربران مختلفی اعم از فراگیر، مدرس، کارشناس آموزش یا مدیر سیستم را در آن تعریف کرد و دسترسی های مجازی برای آن کاربر را مشخص کرد.
-مدیریت ارائه درس ها: امکانی که می توان درس های مختلفی تعریف کرد و در صورت لزوم درس ها را در گروه آموزشی خاصی ارائه کرد.
-تمرین: امکانی که می توان از آن در جهت ارزیابی آموخته های فراگیر استفاده کرد. تمرین معمولا به صورت متنی ارائه می شود و فراگیر میتواند به صورت متنی یا فایلی پاسخ را ارسال کند.
-انجمن یا تالار گفتگو: امکانی که در آن می توان حول یک محور یا موضوعی مشخص به بحث و گفتگو پرداخت.
-کلاس مجازی:  صدا و تصویر مدرس را داشته باشند و ،امکانی که در آن می توان یک ارتباط همزمان با حضور فراگیران و مدرس برقرار کرد. فراگیران در صورت لزوم خود آنها نیز بتوانند صدا و تصویر خود را منتقل کنند.
-پیام داخلی: امکانی در جهت ارسال و دریافت پیام به صورت غیر همزمان بین فراگیران و مدرس.
مزایای سامانه مدیریت آموزشی طاهاتک
3 مزیت نرم افزار lms طاهاتک
 -آزمون: امکانی برای ارزیابی آموخته های فراگیران سیستم مدیریت آموزشی در قالب پرسش های مختلف از قبیل پرسش های چند گزینه ای تک جوابی، چند گزینه ای چند جوابی، ارتباطی، ترتیبی، جای خالی.
-نمره دهی: امکانی جهت ثبت نمره برای فعالیت های انجام شده توسط فراگیر ها.
-صدور کارنامه و گواهینامه:   امکانی جهت نمایش نمره های اخذ شده یک فراگیر در یک دوره آموزشی در قالب کارنامه یا صدور یک گواهینامه با نمره قبولی.

تکنولوژی‌های به کار رفته در طراحی نرم‌افزار lms طاهاتک

طراحی نرم‌افزار lms طاهاتک بر اساس رایانش ابری و Big Data صورت گرفته است و بر روی تمامی بسترها و پلتفرم‌ها قابل استفاده‌است. بر اساس آمار capterra بیش از 87% دانشگاه‌ها و موسسات عالی آموزشی دارای نسخه‌های وب سامانه مدیزیت یادگیری و یا همان lms هستند. با این حال سامانه فانوس در تمامی بسترها همچون وب، اندروید و iOS برای کاربران قابل استفاده می‌باشد. به دلیل سیستم پردازش و رندر سمت کلاینت با بهینه‌ترین حالت با دیگر دیوایسها ارتباط برقرار می‌گردد.

زمان تحویل نرم‌افزار LMS

زمان تحویل نسخه کامل طراحی نرم افزار lms طاهاتک به مدت 3 ماه طول می‌کشد. در فاز اول این پروژه نسخه وب آن طراحی و پیاده‌سازی می‌شود. در فاز دوم آن که در ماه بعدی انجام می‌شود، اپلیکیشن اندروید آن در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. در فاز سوم نسخه نهایی که شامل طراحی و پیاده‌سازی نسخه ios نرم افزار lms است ارائه می‌گردد.

مراحل راه اندازی و طراحی نرم افزار آموزش آنلاین

قیمت نرم‌افزار lms

این سامانه شامل چندین نسخه و امکانات می‌باشد که متناسب با نیاز مشتریان طراحی و پیاده‌سازی می‌شود و هزینه‌ای بابت آن دریافت می‌شود. قیمت نرم افزار آموزش از راه دور ما بسته به میزان درخواست‌های شما دارد که هزینه‌هایی از جمله:
1. طراحی نسخه وب
2. طراحی نسخه اپلیکیشن اندروید
3. طراحی نسخه اپلیکیشن ios
4. هزینه نگهداری و پشتیبانی
5. هزینه راه‌اندازی سیستم

مجوزات لازم برای راه‌اندازی کلاس‌های آنلاین

از آنجایی که قرار است تمامی امکانات این سامانه بر روی اینترنت انجام گیرد بنابراین همچون دیگر کسب و کارهای اینترنتی نیاز به مجوزاتی دارد که آنها را ملزم به کسب آن می‌کند. این مجوزات لازمه شروع فعالیت کلاس‌های آنلاین، ویدنو کنفرانس‌ها و وبینارها می‌باشند. مجوزاتی که برای این نوع فعالیت نیاز است، عبارتند از :
1. اینماد: از جمله مجوزاتی که هر کسب و کار اینترنتی جهت راه‌اندازی خود ملزم به تهیه و کسب آن می‌باشد.
2. درگاه پرداخت الکترونیکی بانک: اگر کلاس‌های آموزشی راه‌دور شما در بعضی بخش‌ها دارای پرداخت‌های آنلاین جهت ارائه خدمات آموزشی می‌باشد. باید جهت اضافه نمودن این امکان به نرم افزار در ابتدا مجوز لازم در این زمینه را کسب نموده تا بتوانید امکان پرداخت به صورت آنلاین را در اختیار کاربران و مخاطبان خود قرار دهید.
3. کد شامد: کدی است که از جانب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختیار کسب و کارهای انلاین قرار گرفته و حس اعتماد را در مخاطبان ایجاد می‌کند.

نحوه‌ی پرداخت هزینه طراحی نرم‌افزار LMS

هزینه طراحی نرم افزار lms طاهاتک، از شرایط ویژه‌ای جهت پرداخت برخوردار است. رضایت و کسب اعتماد مشتریانمان باعث شده‌است تا ما برنامه‌ای را جهت پرداخت هزینه‌ی آنها ارائه دهیم تا دغدغه‌های مالی مانعی برای شروع کسب و کارهای آنها نباشد. نحوه‌ی پرداخت هزینه‌ی طراحی نرم افزار lms ما توسط مشتریان به این گونه است که آنها در ابتدا 40 درصد هزینه را تحت عنوان پیش پرداخت به ما می‌دهند. پس از آن 20 درصد دیگر را در فاز اول پروژه که شامل طراحی نسخه وب آن است، پرداخت می‌کنند. در فاز دوم که نسخه اندروید اپلیکیشن طراحی می‌شود، 20 درصد دیگر را پرداخت و در فاز آخر که شامل طراحی و پیاده‌سازی نسخه ios این سامانه می‌باشد، 20 درصد نهایی را پرداخت می‌کنند.

هزینه طراحی نرم افزار lms

دانلود رایگان نرم‌افزار lms یا خرید نرم‌افزار آن؟

در رابطه با این موضوع باید به شما بگوییم که همه چیز بستگی به بودجه و امکاناتی دارد که شما برای طراحی نرم افزار lms مدنظر دارید. اگر بودجه کافی برای تهیه‌ی این نرم‌افزار ندارید و امکانات خاصی را هم برایش در نظر ندارید، با قبل محدودیت در ارائه خدمات و نبود درآمد کافی می‌توانید از نسخه‌های رایگان سامانه مدیریت یادگیری استفاده نمایید. در عیر این صورت جهت ارائه خدمات بیشتر و باکیفیت می‌توانید نرم‌افزار lms را از شرکت‌های معتبر تهیه نمایید.

سوالات متداول طراحی نرم افزار lms

جهت سفارش و دریافت نسخه دمو این نرم افزار می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. تلفن‌های تماس:

02128426362

03131315775

09032033400

هزینه‌ها و قیمت‌ها کاملا بستگی به امکانات و ویژگی‌هایی دارد که مشتریان از ما درخواست می‌کنند. این هزینه‌ها به تناسب سفارش نسخه وب، نسخه اندروید، نسخه ios و مدت زمان پشتیبانی می‌تواند متفاوت باشد.

پس از طراحی وتحویل نرم افزار پروژه وارد فاز پشتیبانی می‌شود. ما برای نرم‌افزارهای خود به مدت 6 ماه پشتیبانی رایگان ارائه می‌دهیم. در این مدت مشتریان می‌توانند هر گونه مشکلی در زمینه اجرایی برنامه و تغییر رابط کاربری آن را به اطلاع پشتیبانان ما برسانند. پشتیبانان تمامی درخواست‌ها را جهت پاسخ به واحد فنی ارجاع می‌دهند.

مدت زمان تحویل پروژه نرم‌افزار lms بستگی به امکانات درخواستی شما دارد. اگر هر 3 نسخه وب، اندروید و ios را از ما سفارش دهید حداقل زمان ممکن برای به پایان رساندن آن 3 ماه کاری می‌باشد. درخواست‌های خود را لیست کنید و آنها را جهت برآورد قیمت برای مشاورین ما ارسال نمایید.

مزیت استفاده از این سامانه به تناسب اهداف شما می‌تواند متفاوت باشد. اگر موسسه‌‌ی آموزشی دارید با استفاده از این نرم‌افزار میتوانید علاوه بر آنکه کیفیت یاددهی خود را ارتقا دهید، با صرفه جویی در زمان و هزینه‌های بسیاری درآمد خود را افزایش داده و به سود قابل توجهی دست پیدا کنید.

بله همانطور که در متن بالا هم عرض کردیم، ما برای مشتریان این محصول شرایط ویژه‌ای را بابت هزینه پرداختی در نظر گرفتیم. به این صورت که مشتریان ما می‌توانند به صورت اقساطی نرم‌افزار مدیریت آموزشی را از ما خریداری نمایند.

سفارش و خرید نرم‌افزار آموزش مجازی طاهاتک

جهت ثبت سفارشات طراحی نرم افزار lms و آشنایی بیشتر با نرم افزار برگزاری کلاس‌ آنلاین و وبینار ما می‌توانید از طریق یکی از راه‌های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با شما تلفن‌های:

02128426362

03131315775

09032033400

و یا می‌توانید اطلاعات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال نموده و منتظر تماس کارشناسان ما باشید:

2 دیدگاه در “ساخت و طراحی نرم افزار lms

  • صادقی گفت:

    هر امکاناتی که بخوایم میتونید اضافه کنید ؟ یا فقط فرمت خاصی دارید؟

    • farahnaz sheykhan گفت:

      ببینید تونستن ایجاد امکانات جدید توسط شرکت ما شدنیه. جون بچه‌های برنامه‌نویسیمون کاملا به این حوزه اشراف دارن و همونطور که نسخه‌ی اولیه با قابلیت‌هایی ویژه در اختیارتون میذارن امکان توسعه اون هم دارند. ولی نکته‌ای که باید توجه کنین اینه که هر امکانی که شما بخواین باید کاملا سنجیده و بررسی شه. شاید اصلا امکان خوبی نباشه که بخواین اضافه کنین و البته امکان سنجی قابلیت‌های جدید هم توسط تیم مشاوره و فنی ما انجام میشه.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.