نرم افزار تاکسی اینترنتی ، پلتفرمیست که امکان درخواست آنلاین تاکسی را توسط مسافران و دریافت اینترنتی درخواست‌ها از سوی رانندگان تاکسی را فراهم می‌آورد. یعنی تمامی نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌هایی که در این زمینه طراحی و پیاده‌سازی میشوند در این کار کاملا شبیه هم هستند. اما یک اپلیکیشن تاکسی حتما باید از قابلیت‌های منحصر به فردی برخوردار باشد که بتواند در زمینه حمل و نقل هوشمند به خوبی عمل کند. یعنی به عبارتی تمامی اپلیکیشن‌هایی که طراحی و پیاده‌سازی شده‌اند، از شرایط ایده‌آلی جهت سفرهای آنلاین برخوردار نیستند و شما باید قبل از خرید این اپلیکیشن از امکانات و ویژگی‌های آن به خوبی آگاه شوید. به همین خاطر ما تصمیم گرفتیم در این نوشته به مهم‌ترین قابلیت‌های اپلیکیشن تاکسی آنلاین اشاره کنیم و پیرامون آنها صحبت کنیم.

مهم‌ترین نکات نرم افزار تاکسی اینترنتی

 

امکانات نرم افزار تاکسی اینترنتی

هر نرم‌افزار و یا اپلیکیشنی که طراحی و پیاده‌سازی می‌شود، دارای امکانات و ویژگی‌هایی است که کلیه خدمات مربوطه را در قالب آنها به کاربران ارائه می‌دهد. پس ازورود اسنپ به بازار حمل و نقل هوشمند، تعداد زیادی نرم‌افزار تاکسی اینترنتی مشابه اسنپ توسط شرکت‌های برنامه نویسی طراحی و پیاده‌سازی شد که اگرچه همه‌ی آنها در یک ویژگی کاملا شبیه هم بودن ولی امکانات و قابلیت‌های منحصر به فردی را در دل اپلیکیشن‌های خود می‌گنجاندند و از آن به عنوان یک مزیت رقابتی مهم در بین رقبایشان استفاده می‌کردند. اما 5 نکته هست که تمامی نرم‌افزارهای تاکسی اینترنتی باید از آن برخوردار باشند:

رابط کاربری آسان

رابط کاربری یا همان طراحی ظاهری برنامه یکی از اصل‌های مهم در طراحی اپلیکیشن تاکسی یاب محسوب می‌شود. اگر نرم افزار تاکسی اینترنتی‌ای که تهیه می‌کنید از ظاهر مناسب و رابط کاربری خوبی برخوردار باشد، کاربران به محض اینکه وارد اپلیکیشن می‌شوند، به آسانی میفهمند که باید چکار کنند و دچار سردرگمی نمی‌شوند. تنها با چند کلیک می‌توانند آنچه را که میخواستند، انجام دهند. استفاده آسان و بهینه از نرم افزار باعث میشود خود کاربران شما را به دیگران معرفی کنند و همین سبب جذب کاربران بیشتری به سامانه شما می‌شود.
طراحی رابط کاربری و تجربی اپلیکیشن‌های تخصصی جداگانه از برنامه‌نویسی است که اصطلاحا به آن UI/UX می‌گویند. متاسفانه برخی شرکت‌ها به هر دلیلی تمامی این کارها رو به برنامه‌نویسان خود که تخصص کافی در این زمینه ندارند، میسپارند و از استخدام افراد کاربلد در این زمینه خودداری میکنند. داشتن ظاهری زیبا و کاربردی یکی از ویژگی‌های مهمی است که نه تنها اپلیکیشن تاکسی اینترنتی بلکه هر نرم افزاری باید از آن برخوردار باشد.

سرعت بالا نرم افزار تاکسی اینترنتی

سرعت بالای برنامه تاکسی اینترنتی رو میتوان از دو جهت بررسی کرد. مورد اول این است که اپلیکیشن شما باید از چنان سرعت بالایی برخوردار باشد که کاربر در کوتاه‌ترین زمان ممکن به خواسته‌اش برسد و این سرعت بالای برنامه را می‌طلبد. سرعت اپلیکیشن بستگی به ترفندهای برنامه‌نویسی که در پشت صحنه ساخت اپلیکیشن وجود دارد و حجم آن دارد. مورد دوم هم اینه که نرم‌افزار باید به صورت مستمر آپدیت شود. شما بهترین اپلیکیشن‌ها را هم که از سرتاسر دنیا جمع‌آوری کنید محال است که بدون عیب و یا به قول برنامه نویس‌ها بی باگ باشد. بالاخره پس از مدتی برنامه با اختلالاتی روبرو می‌شود و یا اصلا خودتان تمایل داشته باشین برای رقابت با رقبای سرسخت خود امکانات جدیدی را به نسخه فعلی اپلیکیشن اضافه نمایید که در این صورت حتما باید آن را به روزرسانی و نسخه‌های آپدیت شده را در اختیار کاربران خود قرار دهید.

5 ویژگی اپلیکیشن تاکسی اینترنتی

 

نظرسنجی، قابلیتی مهم در نرم افزار تاکسی اینترنتی

یکی دیگر از قابلیت‌های مهمی که یک نرم‌افزار تاکسی اینترنتی باید دارا باشد بخش نظرسنجی آن است. با استفاده از این ویژگی به راحتی میتوانید رضایت کاربران خود را به دست آورید. یعنی امکانی فراهم شود که کاربران بتوانند تمامی نظرات خود را اعم از انتقاد، پیشنهاد و یا شکایت را تنها با چند کلیک به گوش شما برسانند. شما با بررسی این نظرها و تحلیل آنها میتوانید پاسخی مناسب برای کاربران خود آماده کنید و جهت بهبود نحوه‌ی خدمت‌رسانی خود تصمیمات مهمی بگیرید. شاید برای پاسخ به نظرات و سوالات کاربرانتان نیاز داشته باشید که یک نیرو به عنوان پشتیبانی استخدام کنید.

همینکه کاربر بتواند به صورت لحظه‌ای با شما تعامل داشته باشد، تاثیر بسیار خوبی در محبوبیت برنامه شما دارد. در واقع این حس اطمینان در کاربر شکل میگیرد که میتواند در تمامی سفرهای خود به شما اعتماد کند و شما را حتی به دیگران هم معرفی کند. بنابراین نرم افزارتان باید حتما قسمتی برای ارتباط شما با کاربران داشته باشد که بتوانید به صورت انلاین و به موقع با آنها در ارتباط باشید. این روند نه تنها سبب محبوبیت هر چه بهتر شما می‌شود، بلکه در توسعه و رشد کسب و کار شما هم تاثیر بسیار خوبی دارد.

نسخه‌های اندروید و آی او اس

اگر برای کسب و کار اینترنتی خود اپلیکیشنی تهیه می‌کنید باید حتما به این نکته توجه داشته باشید که هر دو نسخه اندروید و آیفون آن را تهیه نمایید.یکی از لازمه‌ی موفقیت در هر شغلی چه آنلاین چه سنتی این است که خدمات خود را برای تمامی کاربران آماده کنید. اینکه مثلا فقط نسخه اندروید آن را خریداری کنید با توجه به اینکه این روزها درصد زیادی از افراد جامعه تلفن‌های همراه آیفون دارند، باعث می‌شود که تعداد زیادی از مشتریان خود را از دست دهید. بنابراین یکی دیگر از قابلیت‌های مهم دیگر این است که هر دو نسخه اندروید و آی او اس نرم افزار تاکسی اینترنتی طراحی و تهیه شود.
قابلیت‌های نرم افزار تاکسی اینترنتی

قابل رقابت با رقبا باشد

تاکسی اینترنتی یکی از مهم‌ترین و بهترین استارتاپ‌هایی است که این روزها مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته است. تا آنجایی که تاکسی اینترنتی ایرانی زیادی شروع به فعالیت کردند. بنابراین با این حجم استارتاپهای در این زمینه بازار رقابتی سختی وجود دارد. تنها کاری هم که در این زمینه باید انجام داد این است که نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های تاکسی آنلاینی را تهیه نمود که نه تنها کمی از رقبا نداشته باشد بلکه از قابلیت‌های منحصر به فردی هم برخوردار باشد. بنابراین به هنگام خرید نرم‌افزارهای تاکسی اینترنتی بهتر است که تمامی قابلیت‌ها و امکانات آن را با رقبا بررسی کنید و نهایت دقت رو برای تهیه چنین نرم‌افزاری کنید.

امنیت بالا

ایمنی و اطمینان کاربران از بالا بودن امنیت اطلاعات شخصی و محرمانه خود یکی دیگر از نکات مهمی است که نرم افزار تاکسی اینترنتی باید از آن برخوردار باشد. این امنیت در گرو استفاده از آخرین متدهای برنامه نویسی در طراحی و ساخت اپلیکیشن برنامه تاکسی اینترنتی است. البته امنیت فقط شامل حفظ اطلاعات شخصی نیست. بلکه ایمنی سفر هم مهم است. اینکه مسافران در سلامت کامل به مقصد برسند. امکانی که اپلیکیشن‌های تاکسی اینترنتی برای حفظ امنیت مسافران فراهم کرده است قابلیت مسیریابی و به اشتراک گذاری سفرها با نزدیکان و دوستان خود می‌باشد. بنابراین دقت کنید برای جلب اعتماد هر چه بیشتر مشتریان خود نرم‌افزار و اپلیکیشنی را تهیه نمایید که از نظر امنیت در سطح بالایی قرار داشته باشد.
این 5 ویژگی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین نکاتی است که یک نرم افزار تاکسی اینترنتی باید از آن برخوردار باشد. نکاتی که وجود هر کدامیک از آنها مزیت رقابتی مهمی را در استارتاپ تاکسی آنلاین شما ایجاد می‌کند و سبب محبوبیت هر چه بیشتر اپلیکیشن شما می‌شود. بنابراین اگر قصد راه‌اندازی استارتاپ تاکسی آنلاین را دارید بهتر است نرم‌افزارهایی را تهیه نمایید که حتما دارای این 5 ویژگی باشند. شما چه نکات دیگه‌ای رو فکر میکنید که باید حتما نرم افزار تاکسی اینترنتی از آن برخوردار باشد؟!
4/5 ( 1 نظر )