سامانه هوشمند مدارس نرم‌افزاریست که هر آنچه که یک مدرسه برای هوشمند شدن خود به آن نیاز دارد را تامین می‌کند. هوشمندسازی مدارس را می‌توان از جهات گوناگونی بررسی کرد. نحوه‌‌ی آموزش، تجهیزات مدرسه، سرویس مدارس از جمله مواردی هستند که هوشمندسازی آنها می‌تواند کمک بزرگی به عملکرد اجرایی مدارس کند. در ادامه بیشتر با ویژگی‌ها و امکانات یک مدرسه هوشمند و سامانه مدارس ایران طاهاتک آشنا می‌شویم.

سامانه هوشمند مدارس طاهاتک

سامانه هوشمند مدارس

هوشمندسازی مدارس فرایندی است که تمامی عملکرد مدرسه را با فناوری‌های نوین و آنلاین همراه می‌کند. یک مدرسه هوشمند از امکاناتی برخوردار است که به وسیله‌ی آنها می‌تواند کلیه فعالیت‌های خود را اعم از آموزش، ارزیابی، ارتباط با والدین، ارتباط با پرسنل و سرویس مدارس را کاملا به صورت آنلاین و در بستر اینترنت انجام می‌دهد. استفاده از سامانه هوشمند در مدارس فواید بسیاری به خصوص در زمینه افزایش یادگیری دانش‌آموزان دارد.
مزایای استفاده از سامانه هوشمند مدارس:

ارتقا کیفیت آموزشی

صرفه‌جویی در هزینه

صرفه‌جویی در زمان

ارتباطات سریع‌تر

ارتقا سطح امنیت دانش‌آموز

سرویس‌دهی راحت

ارزیابی آسان دانش‌آموز

یادگیری آسان

یکی از کارهایی که برای رسیدن به این اهداف لازم و ضروری است خرید و تهیه‌ی اپلیکیشن مدرسه هوشمند است که در ادامه بیشتر با این نرم‌افزارها آشنا می‌شویم.

اپلیکیشن مدرسه هوشمند

اپلیکیشن سامانه هوشمند مدارس نرم‌افزاریست که خدمات مدرسه را به صورت آنلاین در اختیار دانش‌آموزان و والدین قرار می‌دهد. این اپلیکیشن در نسخه‌های متفاوتی طراحی و پیاده‌سازی می‌شود و در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. والدین و دانش‌آموزان با نصب این اپلیکیشن بر روی تلفن‌های همراه خود می‌توانند به راحتی یاد بگیرند و با معلمین و مدیران خود در ارتباط باشند. سیستم‌هایی که در این نرم‌افزار تعبیه شده‌اند، عبارتند از :

 1. سیستم حسابداری: با استفاده از این سیستم در این اپلیکیشن کلیه هزینه‌ها به صورت کاملا روشن شفاف‌سازی می‌شود و در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.
 2. سیستم مدیریت حمل و نقل: تمامی امور مربوط به سرویس‌دهی از جمله زیرنظرگرفتن نحوه‌ی رفتار راننده سرویس توسط این سیستم مدیریت و گزارشات آن در اختیار والدین، مدرسه و شرکت‌های طرف قرارداد، گذاشته می‌شود.
 3. سیستم ارتباطات: کاربران با استفاده از این سیستم می‌توانند به راحتی و در کمترین زمان ممکن با یکدیگر در ارتباط باشند و درخواست‌های خود را بررسی نمایند.
 4. سیستم نظرسنجی: کاربران این سامانه مخصوصا والدین می‌توانند با شرکت در نظرسنجی برنامه امکان ارزیابی و بهبود عملکرد سیستم سرویس دهی را عملی سازند.
 5. سیستم چت درون برنامه‌ای: معلمین، والدین و رانندگان از طریق سامانه‌ی چتی که در این اپلیکیشن تعبیه شده‌است، می‌توانند به صورت آنلاین و از طریق چت با یکدیگر در ارتباط باشند.

سرویس انلاین مدارس

تامین سرویس مدارس دانش‌آموزان یکی از خدمات ویژه‌ای است که مدارس هوشمند در اختیار والدین و دانش‌اموزان قرار می‌دهند. با اتمام سال تحصیلی دانش‌آموزان بار دیگر تامین سرویس آنها تا مهرماه بعدی دغدغه‌ای برای والدین ایجاد می‌کند. گاهی آنقدر گرفتن سرویس برای دانش‌آموزان دردسر میشود که والدین کل تابستان خود را صرف تامین گرفتن سرویس دانش‌آموزان خود می‌کنند. اما با استفاده از این سامانه والدین به راحتی می‌توانند تنها با انتخاب ناحیه مورد نظر و مدرسه مربوطه سرویس فرزندان خود را کاملا به صورت آنلاین از طریق اپلیکیشن تامین نمایند و تمامی قراردادهای خود را با شرکت‌های سرویس‌دهی مدارس از طریق همان اپلیکیشن ببندند. در واقع طراحی اپلیکیشن سرویس مدرسه تمامی این دغدغه‌ها را حل و فصل کرده‌است.

سامانه مدارس ایران(سما)

سامانه مدارس ایران(سما) یکی از محصوالت شرکت طاهاتک است که در جهت ارتقا سطح کیفی آموزش مدارس، ارتباط والدین و مربیان و به طور کلی هوشمندسازی مدارس گام برمیدارد، این سامانه همچنین سامانه جامعای برای سرویسهای مدارس و شرکتهای تابع است که به سادگی میتوان اقدام به ثبتنام و درخواست سرویس مدرسه نمود و والدین با مشاهده لحظه به لحظه فرزندانشان آسودگی خاطر از به مقصد رسیدنشان داشته باشند. در سما شما میتوانید از عملکرد فرزندان مطلع شوید، نمرات فرزندتان را مشاهده و از حضور یا غیبت فرزندان مطلع شوید؛ همچنین در سما امکان ارتباط با معلم و صحبت با ایشان هم در نظر گرفته شده است.

چه قشری می‌توانند از سامانه هوشمند مدارس سما استفاده کنند؟

تمامی افراد مرتبط با مدارس می‌توانند از خدمات این سامانه استفاده کنند. مهمترین اقشاری که می‌توانند از سامانه هوشمند مدارس استفاده کنند،عبارتند از : معلمین، والدین، دانش‌آموزان، مدیران و شرکت‌ها می‌باشند. در واقع این سامانه کلیه ارتباطات را بین این افراد و نهادها بسیار آسان کرده‌است. سیستم پیامرسانی طراحی شده در این نرم‌افزار امکان ارتباط را به صورت آنلاین و لحظه‌ای فراهم کرده‌است که از صرف زمانهای بیهوده و رفت‌ و آمدهای بسیاری جلوگیری می‌کند.

مزایای استفاده از سامانه سما

دریافت گزارش‌ها

مشاهده لحظه‌ای سرویس مدرسه

انعقاد آنلاین قراردادهای لازم

پرداخت مطمئن

سیستم حسابداری پیشرفته

رابط کاربری آسان

نحوه‌ی عملکرد سامانه سما

این سامانه برای سه نهاد طراحی و پیاده‌سازی شده است. مدرسه، والدین و دانش‌آموزان، شرکت‌های حمل و نقل
1. والدین می‌توانند با نصب نسخه مربوط به خود و عضویت در آن وارد اپلیکیشن شوند و با انتخاب نوع مدرسه و ناحیه شرکت طرف قرارداد را مشاهده نمایند. تمامی قواعد و قوانین مربوط به شرکت از طریق همان اپلیکیشن به استحضار والدین می‌رسد. والدین پس از خواندن تمامی قوانین می‌توانند آن را قبول و یا رد کنند. پس ازقبولی قوانین آنها میتوانند به صورت آنلاین با شرکت طرف قرارداد، سرویس فرزندان خود را انتخاب و تنها یکبار با وارد کردن برنامه‌ زمانی سرویس دهی به فزرندانشان به همراه مشخصات کامل اعم از آدرس، زمان رسیدن سرویس به درب منزل و … را مشخص نمایند.
2. پس از آن سرویس مربوطه در روز و ساعت مقرر درب منزل آماده است. با اینکار دانش‌آموزان دیگر استرس آمدن سرویس زودتر از موقع و یا دیر کردن آن را ندارند. پس از آنکه دانش‌آموزان سوار سرویس شدند، والدین می‌توانند به صورت آنلاین فرزندان خود را در طول مسیر زیر نظر بگیرند و در صورت خطایی از جانب راننده به او تذکر دهند.
3. وقتی دانش‌آموزان به مدرسه میرسند، نوتیفیکیشنی به والدین آنها ارسال می‌شود تا آنها از رسیدن فرزندان خود به مدرسه آگاهی یابند.
4. پس از ورود دانش‌آموزان به مدرسه، حضوری آنها در سامانه ثبت و گزارشات آن در اختیار والدین و مربیان و مدیران قرار می‌گیرد.
5. والدین از طریق این سامانه می‌توانند با مدرسه نعامل آنلاین داشته باشند. علاوه بر دریافت فایل گزارشات حضور و غیاب میتوانند از روند تحصیلی دانش‌آموزان خود نیز آگاهی یابند.
6. سرویس چت آنلاینی در این اپلیکیشن طراحی و پیاده‌سازی شده‌است که والدین می‌توانند از طریق آن با پرسونل مدرسه در ارتباط باشند و با آنها مکالمه پیامکی داشته باشند.
7. سامانه ارزیابی و نظرسنجی‌ای در این اپلیکیشن طراحی شده‌است که کاربران می‌توانند از طریق ارسال نظرات و پیشنهادات خود به روند کیفیتی این نرم‌افزار کمک کنند.

امکانات اپلیکیشن اولیا

آزمون‌های آنلاین

گالری تصاویر

ارتباط با راننده سرویس

ردیابی فرزندان

آگاهی از اخبار مدرسه

آگاهی از وضعیت انضباطی

چت درون‌برنامه‌ای

مشاهده نمرات دانش‌آموزان

پرداخت آنلاین

اردوها

بانک جزوات

مشاهده برنامه کلاسی دانش‌آموز

امکانات اپلیکیشن معلمین

آخرین اخبار

درج گزارشات درسی دانش‌آموز

ثبت حضور و غیاب

ثبت نمرات

مشاهده برنامه‌کلاسی

درج تاریخ امتحانات

ارتباط درون‌برنامه‌ای

درج تکالیف

سامانه مدارس ایران در یک نگاه

سامانه هوشمند مدارس سما

زمان تحویل سامانه هوشمند مدارس طاهاتک

مدت زمان تحویل پروژه  سرویس مدارس آنلاین بستگی به امکانات و ویژگی‌هایی دارد که مشتریانمان درخواست می‌کنند. حداقل زمان لازم برای تهیه پنل مدیریتی و نسخه اندروید اپلیکیشن والدین و دانش‌آموزان، نسخه راننده و نسخه مدرسه تقریبا 3 ماه طول می‌کشد. اما اگر امکانات دیگری نظیر نسخه آیفون؛ پنل سازمانی و … را از ما بخواهند به تناسب امکانات آن مدت زمان تحویل پروژه بییشتر از 3 ماه کاری خواهد بود.

سوالات متداول

سما یا سرویس مدارس ایران، سامانه‌ایست که سرویس مدارس دانش‌اموزان را به صورت آنلاین و ایمن تامین می‌نماید. در این اپلیکیشن والدین می‌توانند با مشاهده‌ی لحطه‌ای مسیر قرزندان خود از امنیت آنها اطمینان کامل را کسب نمایند.

والدین در ابتدا باید نسخه‌ی اپلیکیشن مربوطه را نصب نمایند و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد سامانه شوند. پس از ورود به اپلیکیشن والدین با انتخا ناحیه‌ و مدرسه مورد نظر شرکت می‌توانند به صورت آنلاین و از طریق اپلیکیشن با شرکت طرف قرارداد مدارس ناحیه مربوطه در ارتباط باشند و در صورت تمایل سرویس فرزندان خود را تامین نمایند. رابط کاربری اپلیکیشن به گونه‌ای طراحی شده‌است که در حین درخواست سرویس تمامی مراحل بعدی آشکار است.

والدین از طریق اپلیکیشن می‌توانند فرزندان خود را در تمام مسیر به صورت آنلاین ردیابی کنند و در صورت دیدن هر گونه خطایی از سوی راننده سرویس به او تذکر داده و نظرات و پیشنهادات خود را از طریق اپلیکیشن برای شرکت طرف قرارداد ارسال نماید.

نحوه‌ی درآمدی این سامانه از طریق هزینه‌های دریافتی مدارس و شرکت‌های سرویس‌دهی از والدین می‌باشد. هر ساله مبلغی از آنها بابت ارائه خدمات آنلاین دریافت می‌شود. والدین حتی می‌توانند هزینه‌ها را به صورت اقساط پرداخت نمایند.

جهت دریافت این سامانه و مشاوره رایگان می‌توانید با کارشناسان ما در این زمینه در تماس باشید:

021-28426362

031-31315775

09032033400

سیستم حسابداری هوشمندی که بر روی این اپلیکیشن طراحی و پیاده‌سازی شده‌است، برنامه‌ریزی مناسبی برای مشخص نمودن زمان‌های پرداخت اقساط انجام می‌دهد.

از آنجایی که سما یا همان سامانه مدارس ایران چندین نهاد را درگیر خود ساخته است، بنابراین پلتفرم‌ها و نسخه‌های گوناگونی برای این سامانه طراحی و پیاده‌سازی شده‌است. از جمله نسخه‌هایی که برای این سامانه هوشمند مدارس طراحی شده است:

 1. پنل مدیریتی برای شرکت‌های حمل و نقل
 2. نسخه اپلیکیشن راننده سرویس
 3. نسخه اپلیکیشن اولیا
 4. نسخه اپلیکیشن مربیان
 5. پنل مدیریتی برنامه سرویس مدرسه

خرید اپلیکیشن سرویس آنلاین مدارس

جهت دریافت دموی سامانه هوشمند مدارس سما طاهاتک و ارتباط با مشاورین ما جهت خرید اپلیکیشن سرویس مدارس می‌توانید از طریق یکی از راه‌های زیر با ما در ارتباط باشید:
تماس با شماره تلفن‌های:

02128426362

03131315775

09032033400
و یا اطلاعات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمایید.

2 دیدگاه در “سامانه هوشمند مدارس در یک نگاه

 • کاظمی گفت:

  سلام وقت بخیر فرآیند سفارش تا تحویل نرم افزار چقدر طول می کشه؟

  • farahnaz sheykhan گفت:

   سلام دوست عزیز، وقت شما هم بخیر? فرایند سفارش تا تحویل اپلیکیشن طاهاتک کاملا بستگی به امکاناتی داره که شما از ما میخواین. تقریبا بین 15 تا 60 روز کاری طول میکشه. اگه سوالی دیگه هست در خدمتتونم:)

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.