فروشگاه اینترنتی شبیه دیجی کالا میخام؟ چگونه یک فروشگاه اینترنتی شبیه دیجی کالا راه اندازی کنم؟ آیا میشه با دیجی کالا رقابت کرد؟ برای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی شبیه دیجی کالا چه کار کنم؟ به دلیل شیوع کرونا و اهمیت پیدا کردن هوشمندسازی، فروشگاه های زیادی به دنبال آنلاین کردن کسب و کار خود هستند. در ایران دیجی کالا از مدت ها پیش پروژه هوشمندسازی را انجام داده و طبیعتا آوازه موفقیتش زیاد به گوش می رسد. به همین خاطر صاحبان کسب و کار متمایلند فروشگاهی شبیه دیجی کالا راه اندازی کنند. اینکه دیجی کالا چگونه به موقعیت کنونی رسید موضوع دیگریست که می توانید آن را در مقاله دلایل موفقیت دیجی کالا دنبال کنید. در ادامه نکاتی را جهت راه اندازی یک فروشگاه آنلاین اشاره می کنیم.

 

نکاتی جهت راه اندازی فروشگاه اینترنتی شبیه دیجی کالا

هدف از راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی، ارایه خدمات خرید و فروش آنلاین است. به طور کلی فروشنده محصولات خود را در یک بستر مجازی (سایت، اپلیکیشن) عرضه کرده و به فروش می رساند. اما تحقق این پروسه پیچیدگی های خاص خود را دارد. برای راه اندازی فروشگاه آنلاین باید چهار نکته اساسی زیر را مد نظر داشته باشید.

نحوه تامین کالا

کسی که به دنبال راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی است ابتدا باید به فکر نحوه تامین کالا باشد تا بتواند نیازهای مشتری ها و منطقه خود را تامین کند. توصیه می شود ابتدا منطقه تحت پوشش خود را تعیین کرده و نیازهای مشتری های آن منطقه را مورد مطالعه قرار دهید. سعی کنید محصولاتی را در نظر بگیرید که در منطقه شما مورد نیاز بوده و مشتری فراوان داشته باشند. سپس باید نقاط استراتژیکی در منطقه خود پیدا کنید تا انبارها و مغازه های خود را در آنجا مسقر کنید. این کار برای توزیع محصولات جهت ارسال به موقع است. اگر توان مالی چنین کاری را ندارید می توانید با برخی از مغازه های دیگر به صورت توافقی و اشتراکی همکاری کنید. در غیر اینصورت باید ناوگان پیک خود را برای ارسال به موقع محصولات به شدت تقویت کنید.

طراحی سایت و اپلیکیشن

مهمترین قسمت برای راه اندازی یک فروشگاه آنلاین، طراحی سایت و اپلیکیشن است. توصیه می کنیم هر دو را داشته باشید زیرا برخی از مشتریان از طریق سایت و برخی دیگر از طریق اپلیکیشن با فروشگاه شما ارتباط برقرار می کنند. برای طراحی اپلیکیشن فروشگاهی و سایت بایستی به مواردی از جمله امنیت، سرعت، زیبایی، امکانات کاربری و پشتیبانی آن توجه کنید. یک سایت یا اپلیکیشن قوی می تواند به سرعت شما را به درآمد بالا برساند. سایت ها و اپلیکیشن های ضعیف معمولا حس منفی در مشتری ها ایجاد می کنند و به مرور فروشتان کاهش می یابد.

نحوه ارسال به موقع

زمان استاندارد برای ارسال کالا از موقع ثبت سفارش تا موقع تحویل کالا حداکثر 30 دقیقه است. شما باید از یک ناوگان پیک قوی برای این کار استفاده کنید. برخی از فروشگاه ها خود مستقیما پیک استخدام می کنند و برخی دیگر با شرکت های پیک و حمل بار به صورت توافقی همکاری دارند.

تبلیغات

هر شغل و مجموعه ای برای جذب مشتری نیاز به تبلیغات دارد. پس از اینکه فروشگاه اینترنتی شما آماده بهره برداری شد بایستی فروشگاهتان را در منطقه خود معرفی کنید. مشتریان منطقه شما بایستی فروشگاه شما را بشناسند و اپلیکیشن فروشگاهتان را روی گوشی خود نصب کنند. بنابراین بنا بر تشخیص خود باید تبلیغات داشته باشید.

سایت یا اپلیکیشن؟

این سوال زیاد پرسیده می شود که برای فروشگاه آنلاین سایت بزنم یا اپلیکیشن طراحی کنم؟ اگر شما به دنبال راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی شبیه دیجی کالا هستید باید از هر دو ابزار استفاده کنید. درصد متوسطی از افراد با جستجو در اینترنت و مراجعه به سایت، خرید و فروش انجام می دهند در حالیکه اکثر افراد با گوشی موبایل خود مانوس ترند. به همین خاطر اپلیکیشن می تواند افراد بیشتری را به فروشگاه شما جذب کند. به علاوه اپلیکیشن ها قابلیت های دیگری در اختیار کاربران می گذارند که باعث محبوبیت بیشتر آنها شده است.

اما توجه کنید که سایت برای شما تبلیغ است در حالیکه اپلیکیشن نمی تواند چنین کارکردی داشته باشد. وقتی یک کاربر در موتور جستجو سرچ می کند ممکن است نام سایت شما را دیده و با فروشگاه شما آشنا شود. همین امر باعث تبلیغ برای فروشگاهتان است. اگر دقت کنید متوجه می شوید که فروشگاه های اینترنتی بزرگ مانند دیجی کالا و اسنپ مارکت از این نکته غافل نبوده اند. آنها از هر دو ابزار سایت و اپلیکیشن جهت پیشرفت کار خود استفاده کرده اند.

رقابت یک فروشگاه اینترنتی شبیه دیجی کالا با دیجی کالا

آیا میشه با دیجی کالا رقابت کرد؟ یک فروشگاه اینترنتی شبیه دیجی کالا چقدر موفقه؟ برای پاسخ به این سوالات باید مطالب قبلی را به خوبی مطالعه کرده و اجرا کنید. دقت کنید که دیجی کالا ضعف ها و چالش هایی دارد که می توانند فرصت برای دیگران باشند. به دلیل گستردگی منطقه دیجی کالا، این مجموعه در پوشش منطقه و ارسال به موقع محصول با چالش هایی روبروست. همچنین گاها دیده شده که قیمت برخی از کالاهای آن نسبت به سایرین بالاتر است. در موارد زیادی دیجی کالا قادر به تامین کالا نیست در حالیکه سایرین می توانند همان کالا را به راحتی تامین کنند.

مردم نیز به دنبال تنوع هستند و تمایل دارند از فروشگاه های متنوع خرید کنند. برخی از مناطق نیز به دلیل ویژگی های فرهنگی و جغرافیایی رویکرد بهتری نسبت به فروشگاه های منطقه خود دارند. این موارد هر کدام فرصت برای رقابت با دیجی کالا ایجاد می کنند. بنابراین راه اندازی فروشگاه های آنلاین همچنان مقرون به صرفه بوده و از سود دهی بالایی برخوردارند. درنتیجه می توان گفت که نه تنها می توان با دیجی کالا رقابت کرد بلکه عملا رقابت به آن شکلی که در ذهنتان است وجود ندارد. شاهد این ادعا راه اندازی تعداد زیادی فروشگاه اینترنتی شبیه دیجی کالا در کشور است که موفقیت های چشمگیری داشته اند.

سفارش ساخت و طراحی فروشگاه اینترنتی شبیه دیجی کالا

مسلما برای راه اندازی فروشگاه آنلاین نیاز به تیم های متخصص دارید. اگر هدف شما یک فروشگاه بزرگ است طبیعتا نیاز به تیم های فنی، مدیریتی، تبلیغاتی و … دارید. اما اگر وسعت منطقه شما کم است مسیر شما هموارتر می باشد. در هر صورت برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی شبیه دیجی کالا، به طراحی سایت و اپلیکیشن نیاز دارید. به علاوه ممکن است در آینده سایت یا اپلیکیشن شما با اختلال روبرو شود و یا بخواهید تغییراتی در آن ایجاد کنید. بنابراین لازم است که از یک تیم فنی قوی استفاده کنید.

فروشگاه های اینترنتی بزرگ مانند دیجی کالا و اسنپ مارکت دارای تیم های فنی و مهندسی شخصی هستند. اما هزینه این کار بسیار زیاد است. بیشتر فروشگاه های اینترنتی به سفارش افراد توسط شرکت های نرم افزاری طراحی و پشتیبانی می شوند. در ایران شرکت های متخصص تولید نرم افزار زیادی وجود دارند که متاسفانه برخی از آنها به صورت تخصصی فعالیت نمی کنند. لذا قبل از سفارش محصول بهتر است در مورد تخصص آن شرکت اطلاعاتی کسب نمایید. شرکت دانش بنیان طاهاتک، متخصص طراحی اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی و سوپرمارکت آنلاین آمادگی دارد تا بهترین فروشگاه اینترنتی شبیه دیجی کالا را در کوتاهترین زمان طراحی و راه اندازی نماید. جهت کسب مشاوره و اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

همین حالا با ما تماس بگیرید
0/5 ( 0 نظر )