ساعت کاری ۰۸:۰۰-۱۸:۰۰

شهرک علمی تحقیقاتی صفه اصفهان

31315775 – ۰۳۱ – 09174340218

سیستم مدیریت آموزشی

در دنیای امروز، افرادی هستند که به دلیل موقعیت جغرافیایی از شرکت در سمینارها، همایش ها، کلاس های آموزشی راه دور، جلسات گفتگو و … باز می مانند.  سیستم مدیریت آموزشی این امکان را فراهم می آورد که یادگیری فدای فواصل جغرافیایی نشود.

ایده ایجاد و پیاده سازی این سیستم ها زمانی پدیدار شد که افراد برای شرکت در کلاس ها، سمینارها، همایش‌ها زمان و هزینه زیادی را پرداخت می کردند و پس از طی مسیرهای طولانی و رسیدن به مقصد آنقدر خسته راه بودند که شاید آن بازدهی خوبی که برای یادگیری و دریافت فیدبک های بهینه انتظار داشتند، را دریافت نمی کردند.

نرم افزار مدیریت سیستم‌های آموزشی

مخصوصا که این روزها با رشد و پیشرفت تکنولوژی و جای گیری اینترنت در زندگی روزمره، افراد دیگر به دنبال این هستند که در بستر اینترنت به آموزش و یادگیری بپردازند و با صرف هزینه های کمتر یادگیری بهتری داشته باشند.

بالطبع سیستم‌های مدیریت آموزشی مجازی فواید بسیاری نسبت به سیستم های سنتی دارد که این روزها مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است.

LMSها انواع گوناگونی دارد که بسته به نوع هدف کاربردهای زیادی دارد. اما چیزی که در اینجا بیشتر حائز اهمیت است آشنایی با این سیستم و مزایایی است که این سیستم در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

شاید تا الان شما این برداشت را داشته باشید که این سیستم فقط در امر آموزش از راه دور استفاده شود. در صورتی که این چنین نیست. شما با به کارگیری این نرم افزار به راحتی می توانید در هر جلسه ای از راه دور شرکت کنید و از محتوای آن نهایت استفاده را کنید.

در ایران از این سیستم بیشتر در امر آموزش استفاده می شود. دانشجویان و دانش آموزان می توانند به راحتی از راه دور آموزش ببینند و در حین یادگیری آزمون های آنلاینی را بدهند که بسیار در پیشرفت و یادگیری آن ها موثر است.

سیستم های LMS انواعی دارد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

سیستم مدیریت آموزشی

انواع سیستم های مدیریت آموزشی

باز

اختصاصی

مبتنی بر ابر

 اگر شرکت و یا سازمان شما با مسئله کمبود بودجه و درآمد روبروست می توانید از نسخه های رایگان این نرم افزار استفاده کنید. اما باید به این نکته توجهی داشته باشید که شما حتما در کنار آن به نیروی فنی متخصص جهت پشتیبانی و ارتقا این نرم افزار رایگان نیاز دارید. اگر بخواهید از افراد غیر متخصص در این زمینه استفاده کنید ممکن است برنامه از پایه دچار مشکلات فراوان شود.

اما خوبیه نرم افزارهایی که به ازای پرداخت هزینه ای دریافت و نصب می کنید این است که در صورت بروز هر گونه مشکلی پشتیبانان آن به حل مشکل می پردازند و نیاز شما را برطرف می سازند.

Lms باز

سیستم مدیریت آموزشی باز، نرم افزاری با سورس باز است. یعنی شما به راحتی با دسترسی به کدهای آن به رمی توانید با دست کاری در کدها تمامی آنچه را که از این نرم افزار لازم دارید، فراهم آورید و از آن استفاده کنید.

سیستم مدیریت آموزشی باز
سیستم مدیریت آموزشی بسته

Lms اختصاصی

سیستم مدیریت آموزشی بسته یکی از انواع lms ها است که با در نظر گرفتن نیاز شما، در اختیارتان قرار داده می شود و شما نمی توانید آن را ارتقا دهید. یکی از مزیت های که lmsهای باز نسبت به lmsهای بسته دارد همین است.

Lms  مبتنی بر ابر

در این نوع lms، نرم افزار بر روی سرور خدمت دهندگان سیستم مدیریت آموزشی نصب و راه اندازی می شود و در اختیار کاربران قرار می گیرد  تا در تمامی نقاط قابل دسترسی باشد.

سیستم مدیریت آموزشی ابر

ویژگی های یک سیستم مدیریت آموزشی خوب

یک سیستم مدیریت آموزشی قبل از آنکه بتواند یک نرم افزار مناسب باشد باید محتوای الکترونیکی مناسبی برای ارائه داشته باشد.

اگر محتوای الکترونیکی مناسبی برای ارائه دارید و به دنبال پیدا کردن یک سیستم مدیریت آموزشی مرغوب هستید، ما در این جا قصد داریم که شما را در این امر راهنمایی کنیم:

تحلیل سیستم

بررسی کنید که سیستم LMSای که می‌خواهید خریداری و نصب نمایید تمامی ویژگی‌هایی

که مدنظرشماست را دارا می‌باشد یا نه؟

تعداد کاربران: بررسی کنید که آیا در تعداد کاربرانی که ثبت نام و وارد می‌شوند محدودیتی وجود دارد یا نه؟

حداقل و حداکثر تعداد کاربران را در نظر بگیرید، سپس اقدام به خرید نرم افزار کنید.

انعطاف پذیری

بررسی کنید که آیا این سیستم قابلیت نصب بر روی هر سیستمی را دارد؟ شما به چه سیستم‌هایبی نیاز دارید که این نرم افزار بر روی آن نصب شود. آیا این نرم افزار بر روی تمامی آن‌ها قابلیت نصب را دارد؟

قابلیت سفارشی سازی:

آیا نرم افزاری که می‌خواهید خریداری کنید. قابلیت این را دارد که بر اساس نیاز خود آن را ارتقا دهید.

و با اضافه کردن ویژگی‌های جدید سیستم خود را سفارشی سازی کنید.

بسترهای ارائه آموزش مجازی

بررسی کنید که این نرم افزار در چه بسترهایی ارائه می‌شود؟

آیا فقط در نسخه وب ارائه می‌شود و یا اپلیکیشن هم شامل می‌شود؟

سیستم مدیریت آموزشی

شرکت های بسیاری در ایران که در زمینه فناوری اطلاعات فعالیت دارند، نرم افزارهای مدیریت آموزشی را اجرا و پیاده‌سازی کرده‌اند. یکی از ویژگی های مهم برخی از این سیستم ها، ارائه ی گواهینامه پس از آزمون های مجازی در حین یادگیری می‌باشد. اگر سازمان شما به گونه ای است که به آموزندگان گواهینامه پایان دوره ارائه می دهید حتما ه این ویژگی توجه داشته باشید.

پس از تمامی این نکات، افراد می توانند ویژگی‌ها lms هر یک را بررسی کنند و پس از کسب اعتماد لازم اقدام به خرید این نرم افزار کنند. سیستم های مدیریت آموزشی برترین نوع تکنولوژی در امر یادگیری و آموزش از راه دور محسوب می‌شود.

طاهاتک مفتخر است از یکی دیگر از محصولات باکیفیت خود در زمینه آموزش‌های مجازی، ویدئو کنفرانس  و شرکت در سمینارهای از راه دور رونمایی کند.

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

دریافت مشاوره رایگان
Call Now Buttonهم‌اکنون با ما تماس بگیرید