سوپر اپلیکیشن فروشگاهی از جمله سوپر اپلیکیشن هایی است که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به دلیل شیوع کرونا جوامع با سرعت زیاد به سمت هوشمندسازی در حرکت اند. این موضوع در زمینه تجارت و کسب و کار اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. مردم به دلیل حفظ مسایل بهداشتی، سهولت، صرفه جویی در وقت و … از فروشگاه های اینترنتی و تجارت آنلاین استقبال کرده و ترجیح می دهند خرید و فروش های خود را به صورت آنلاین انجام دهند. صاحبان کسب و کار با راه اندازی یک سایت فروشگاه اینترنتی و در کنار آن یک اپلیکیشن فروشگاهی بیشتر و بهتر می توانند محصولات خود را بفروشند. برای آگاهی از مزایا و معایب فروشگاه های آنلاین مقاله چرا فروشگاه اینترنتی را بخوانید. اما سوپر اپلیکیشن فروشگاهی چیست؟ چه مزایا و معایبی دارد؟ آیا هر کسی می تواند یک سوپر اپلیکیشن فروشگاهی طراحی کند؟

سوپر اپلیکیشن فروشگاهی

سوپر اپلیکیشن فروشگاهی چیست؟

یک سوپر اپلیکیشن فروشگاهی مانند اپلیکیشن فروشگاهی معمولی است با این تفاوت که به صورت گسترده تر طراحی می شود. اپلیکیشن های معمولی صرفا برای یک فروشگاه یا مغازه خاص طراحی می شوند. بنابراین منطقه کوچکی را پوشش می دهند. اما یک سوپر اپلیکیشن فروشگاهی این قابلیت را دارد که فروشگاه های مختلف می توانند از آن استفاده کنند و طبیعتا منطقه وسیعی را پوشش می دهد.

سوپر اپلیکیشن دارای یک ستاد یا مدیریت مرکزی است. هر فروشگاهی که علاقه مند باشد می تواند یک اکانت شخصی از مدیریت دریافت کند و محصولات خود را در آن عرضه کند. مدیریت در ازای حق اشتراکی که به فروشگاه ها می دهد به صورت درصدی یا مبلغ ثابت، هزینه دریافت می کند. بنابراین سوپر اپلیکیشن فروشگاهی، یک فروشگاه اینترنتی بزرگ است که به فروشندگان و خریداران خدمات خرید و فروش ارایه می دهد. در ادامه به برخی از مزایا و معایب آن اشاره می کنیم.

مزایای سوپر اپلیکیشن فروشگاهی

برخی از مهمترین مزایا عبارت اند از:

هزینه کمتر برای فروشگاه

برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی باید هزینه زیادی جهت طراحی سایت و اپلیکیشن فروشگاهی پرداخت کنید. با دریافت یک اکانت و پرداخت هزینه کمتر به صورت درصدی یا ثابت می توانید از بستر یک سوپر اپ فروشگاهی برای کسب و کارتان استفاده کنید.

پوشش گسترده تر

این اپلیکیشن ها طوری طراحی شده اند که فروشگاه های مختلف در مکان های مختلف بتوانند از بستر آن استفاده کنند. بنابراین طیف وسیعی از فروشگاه ها در آن مشغول به فعالیت هستند.

شهرت بیشتر

این اپلیکیشن ها به دلیل گستردگی و تبلیغات مدیریت مرکزی از شهرت زیادی برخوردارند. لذا اگر از بستر آن استفاده کنید دیگر نیازی به تبلیغ و برند سازی ندارید. اسنپ مارکت نمونه ای از یک سوپر اپ فروشگاهی است.

خرید و فروش بیشتر و بهتر

به دلیل اینکه طیف وسیعی از فروشگاه ها در یک سوپر فروشگاه اینترنتی محصولات خود را عرضه می کنند طبیعتا مشتریان بیشتری جذب می شوند. تنوع محصول، تنوع قیمت ها، تنوع برند و … در این فروشگاه ها بسیار بیشتر است. همین امر باعث خرید و فروش بهتر و بیشتر می گردد.

امکانات و کیفیت بهتر

سوپر اپ فروشگاهی به دلیل مدیریت مرکزی امکانات و ابزارهای خود را مطابق با درخواست ها و نیازها همواره به روز رسانی می کند. بنابراین از لحاظ امنیت، سرعت، باگ ها و … مشکلات کمتری خواهید داشت.

معایب سوپر اپلیکیشن فروشگاهی

برخی از معایب این اپلیکیشن ها عبارت اند از:

اختلال های سراسری

این اپلیکیشن ها به صورت مرکزی کار می کنند. بنابراین در صورت اختلال در سیستم، باگ، تعمیر و … به صورت سراسری مختل می گردند.

رقابت سخت تر فروشندگان

در سوپر فروشگاه های اینترنتی طیف گسترده ای از محصولات با قیمت های مختلف عرضه می شوند. بنابراین شما از لحاظ قیمت، کیفیت و … رقبای بیشتری خواهید داشت.

مقرون به صرفه نبودن هزینه اکانت در برخی موارد

فروشندگان بابت اکانت یا حق اشتراکی که دریافت می کنند بایستی هزینه ای به صورت درصدی یا ثابت پرداخت کنند. در برخی موارد دیده شده که این هزینه برای فروشنده مقرون به صرفه نمی باشد.

آسیب زدن به فروشگاه های کوچک

سوپر اپ های فروشگاهی معمولا به فعالیت فروشگاه های کوچکتر آسیب می رسانند. فروشگاه های اینترنتی کوچک توان رقابت با سوپر فروشگاه ها را نداشته و معمولا ورشکسته می شوند.

مشکلات مدیریتی

فروشگاه های اینترنتی بزرگ معمولا به دلیل گستردگی با معضلات و مشکلات فراوانی روبرو می شوند که گاها آسیب های آن متوجه فروشندگان و خریدارن می شود از جمله احتمال ورشکستگی، ضعف مدیریتی و …

طراحی سوپر اپلیکیشن فروشگاهی

برای راه اندازی یک سوپر فروشگاه اینترنتی بایستی ابتدا سرمایه لازم را فراهم کنید. بسته به اینکه وسعت کار شما تا چه اندازه باشد هزینه ها متفاوت خواهند بود. سپس باید به فکر استخدام و به کارگیری یک تیم مدیریتی و یک تیم فنی باشید. این دیگر هنر شماست که چگونه نیروی انسانی و ساختار مدیریتی خود را سازماندهی کنید. طراحی و پشتیبانی یک سایت و سوپر اپلیکیشن فروشگاهی از مهمترین کارهایی است که باید انجام دهید. بسته به اینکه فروشگاه شما تخصصی و یا عمومی باشد طراحی ها متفاوت خواهند بود. برای این کار بهتر است با شرکت های متخصص در این زمینه وارد مذاکره شده و از آنها استفاده کنید. شرکت دانش بنیان طاهاتک دارای چندین سال سابقه در زمینه راه اندازی و طراحی اپلیکیشن فروشگاهی و سوپرمارکت آنلاین آماده ارایه مشاوره و خدمات در این زمینه به شما می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

همین حالا با ما تماس بگیرید
5/5 ( 1 نظر )